Android N zlikwiduje listę aplikacji?! Póki co wszystko na to wskazuje

Łukasz Pająk Aplikacje 2016-02-20

google-now-launcher-app-drawer-changes

 

Tak, to co czytacie w tytule może okazać się prawdą już w ciągu kilku miesięcy, gdy oficjalnie ujrzymy zapowiedź Androida N na konferencji Google I/O. Nadchodząca wielkimi krokami nowa wersja najpopularniejszego na świecie mobilnego systemu może niedługo przejść wiele zmian.

 

App drawer, lista czy też spis aplikacji to jedna z najbardziej wyróżniających cech Androida. Chińczycy starają się to odmienić i w swoich nakładkach rezygnują z tego rozwiązania, co według wielu oznacza przybliżanie się do iOS. Mimo wszystko, Google może zrobić to samo. Według Android Authority i ich kilku zaufanych źródeł, obecne wersje Androida N nie posiadają i nie ukierunkowują się na to, aby lista aplikacji miała się pojawić. Oczywiście do maja jeszcze sporo czasu, aby wprowadzić ją z powrotem. Jednak Google ewidentnie nie lubi tej części systemu. Każda kolejna zmiana nie spotyka się z ciepłym przyjęciem. Zmiana z horyzontalnych kart na wertykalne przewijanie w Androidzie Marshmallow nie spodobała się społeczeństwu. Tym samym nad listą aplikacji stoi duży znak zapytania. Czy Google pójdzie w stronę iOS i chińskich producentów i tym samym ekran główny będzie miejscem na ikony? Czy też jednak zostanie odnowiony spis aplikacji? Być może też Google zrewolucjonizuje miejsce na przechowywanie skrótów do programów?

 

Pytań jest wiele, a odpowiedzi na pewno żadnych teraz nie usłyszymy. Nie pozostaje nic innego jak czekać do konferencji Google I/O. Ta odbędzie się już w maju toteż dajcie znać jak Wy oceniacie to całe zamieszanie?


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x