ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Gry Google Play od teraz z wyraźną identyfikacją gracza

Autor: Adrian Smorąg Kategoria: Newsy
google-play-games

Wraz z zniesieniem przez Google obowiązku posiadania konta Google+ na platformie Gry Google Play (GPP) pojawił się problem z brakiem identyfikacji gracza – wszak integracja z Google+ nie była tylko po to, aby umożliwić dzielenie się osiągnięciami w grach, lecz oferowała indywidualny profil każdego z graczy. W miejsce tych profili do użytku mają wejść niezależne profile gracza, które mają pozwalać na wyświetlanie imienia jak i awatara – co ważne użytkownik ma mieć pełną swobodę wyboru.

Choć tworzenie kolejnych profili wydaje się być całkowicie bez sensu, to jeśli się nad tym głębiej zastanowimy, to dojdziemy do wniosku, że profil gracza, zawierający w praktyce dowolny nick (imię) i awatar to znacznie lepsze wyjście niż występowanie pod (często) pełnymi danymi, jakie podajemy w Google+ – bowiem, choć wiele osób nie chce tego dostrzec, platforma społecznościowa Google’a zyskała spore grono wiernych użytkowników, którzy korzystają z niej z własne woli doceniając przewagę G+ nad konkurencyjnymi usługami.

Nowa identyfikacja graczy jest przez koncern nazywana już teraz „Gamer ID“ (ID Gracza) i już wkrótce „uszczęśliwi” wszystkich użytkowników platformy GPP – przy logowaniu pojawi się bowiem komunikat wymuszający wprowadzenie awatara i identyfikatora. Tyle jednak dobrego, że nie ma być to wieczne ID, lecz będzie można je zmieniać kiedy tylko zechcemy.

Źródło: Googlewatchblog.de

Sprawdź najnowsze wpisy