SurfacePhone

 
Po przejęciu Nokii przez Microsoft i wprowadzeniu mobilnego Windowsa, firma miała zakusy na wysoką sprzedaż i odebranie klientów Androidowi czy iOSowi. Na początku, gdy smartfony były produkowane pod marką Nokii, można było mówić o przeciętnych wynikach. Jednak po zmianie nazwy i „uśmierceniu” znanego loga na telefonach, sprawy wyglądają jeszcze gorzej.
 
Kilka tygodni temu w WITku pisałem o fatalnej sprzedaży Lumii za ostatni kwartał. Nie pomogły nowe flagowce, ani kolejne budżetowe urządzenia. W tym miejscu warto zadać pytanie, co Microsoft planuje zrobić dalej. Czy wydawanie topowych urządzeń w takiej formie ma sens? Moim zdaniem nie, ale jest światełko w tunelu…
 
Według informacji pojawiających się w Internecie, firma planuje wydać SurfacePhone w drugiej połowie tego roku. Za tym, iż Microsoft jest w ogóle zainteresowany tym projektem, przemawia fakt, iż spółka posiada adres internetowy www.surfacephone.com. Co więcej, po wpisaniu adresu, jesteśmy przekierowywani na stronę z tabletami Surface. Trzymam kciuki za tym projektem, czas już uśmiercić Lumie, które są nijakie. Może nowe SurfacePhone’y pomogłyby Microsoftowi osiągnąć sukces na rynku mobilnym.
 
źródło: własne, phonearena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adam Lulek

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse, wykładowca, maniak GPW, gier strategicznych, smartfonów i nowych technologii. Sympatyk kolejnictwa i muzyki elektronicznej.