Im bliżej premiery kolejnej wersji Androida tym więcej przecieków bardziej sprawdzonych, bądź też mniej trafia do sieci. W związku z tym, że ostatnie rewelacje okazały się wyssanymi z palca bajkami, które obiegły cały świat, również i te, które podam niżej trzeba traktować z lekką rezerwą. Osobiście mam jednak nadzieję, że te wiadomości sprawdzą się w 100%.

Pierwszą nowością ma być podwójny pasek powiadomień. Całość miałaby wyglądać następująco:

Kolejne zmiany mają być związane z możliwością szybkiego udostępniania plików oraz odzwaniania, a także z tworzeniem zrzutów ekranu. Proces odświeżania ma dotknąć również ikonkę Galerii:

 

która ma także zyskać białe obramowanie w etykiecie albumu.

 

Największe jednak zmiany mają być związane z możliwością tworzenia wielu kont z różnym stopniem uprawnień, a także z dodaniem modułu kontroli rodzicielskiej (która ma umożliwić zablokowanie dostępu do określonych treści w internecie, a także robienia zakupów w Google Play). Ostatnia nowość znana z przecieków związana jest z wzrostem szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Android 4.2 ma korzystać ze specjalnego rozszerzenia jądra systemu o nazwie Security-Enhanced Linux, która ma sprawić, że aplikacje nie będą mieć dostępu do wszystkich plików, ograniczając im uprawnienia zbliżone do roota. Każda osoba będzie mogła samodzielnie wybrać jaki stopień zabezpieczenia preferuje.  Obecna ma być także opcja VPN lockdown, która ograniczy przepływ istotnych danych w przypadku niezabezpieczonych sieci Wi-Fi. Nowy Android ma również informować użytkowników przed zagrożeniami płynącymi z ewentualnej próby wybrania numeru lub wysłania SMS-a typu Premium.

Źródło: AndroidPolice 

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Cezary Zapała

W redakcji pracowałem od stycznia 2012 do maja 2013 roku. Wcześniej zaś pisałem do e-zinu ActionMag Komputery. Aktualnie jestem właścicielem agencji kreatywnej Media Machine. Wolny czas, którego niestety mam coraz mniej poświęcam na zgłębianie informacji z takich dziedzin jak prawo, webmastering, trendy w Sieci, marketing oraz inwestycje budowlane.