Android 4.2 – kolejne przecieki

Newsy

Im bliżej premiery kolejnej wersji Androida tym więcej przecieków bardziej sprawdzonych, bądź też mniej trafia do sieci. W związku z tym, że ostatnie rewelacje okazały się wyssanymi z palca bajkami, które obiegły cały świat, również i te, które podam niżej trzeba traktować z lekką rezerwą. Osobiście mam jednak nadzieję, że te wiadomości sprawdzą się w 100%.

Nie przegap
AppGallery zamiast Sklepu Play – jak wygląda użytkowanie na co dzień?
huawei appgallery sklep play zastepstwo
Huawei Mobile Services to zbiór wielu usług od firmy z Państwa Środka, które mają odmienić czystego Androida. Wśród dostępnych dodatków jednym z podstawowych jest tytułowe AppGallery, a więc sklep Huawei z grami i aplikacjami. Naturalnie jest to odpowiednik Sklepu Play, bez którego wiele osób nie widzi sensu korzystania z Robocika. Oczywiście jest to zbyt daleko […]

Pierwszą nowością ma być podwójny pasek powiadomień. Całość miałaby wyglądać następująco:

Kolejne zmiany mają być związane z możliwością szybkiego udostępniania plików oraz odzwaniania, a także z tworzeniem zrzutów ekranu. Proces odświeżania ma dotknąć również ikonkę Galerii:

 

która ma także zyskać białe obramowanie w etykiecie albumu.

 

Największe jednak zmiany mają być związane z możliwością tworzenia wielu kont z różnym stopniem uprawnień, a także z dodaniem modułu kontroli rodzicielskiej (która ma umożliwić zablokowanie dostępu do określonych treści w internecie, a także robienia zakupów w Google Play). Ostatnia nowość znana z przecieków związana jest z wzrostem szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Android 4.2 ma korzystać ze specjalnego rozszerzenia jądra systemu o nazwie Security-Enhanced Linux, która ma sprawić, że aplikacje nie będą mieć dostępu do wszystkich plików, ograniczając im uprawnienia zbliżone do roota. Każda osoba będzie mogła samodzielnie wybrać jaki stopień zabezpieczenia preferuje.  Obecna ma być także opcja VPN lockdown, która ograniczy przepływ istotnych danych w przypadku niezabezpieczonych sieci Wi-Fi. Nowy Android ma również informować użytkowników przed zagrożeniami płynącymi z ewentualnej próby wybrania numeru lub wysłania SMS-a typu Premium.

Źródło: AndroidPolice 


Media Machine. Wolny czas, którego niestety mam coraz mniej poświęcam na zgłębianie informacji z takich dziedzin jak prawo, webmastering, trendy w Sieci, marketing oraz inwestycje budowlane.

Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x