[Film] Oto inteligentny kabel, który podczas ładowania zrobi kopię zapasową Twoich danych

Newsy

meem kabel kopia zapasowa

 

Nie przegap
Najlepsze aplikacje z AppGallery – gry i programy, które warto pobrać
huawei appgallery sklep play zastepstwo
AppGallery to jeden z największych sklepów z programami i grami na Androida. Stanowi on część Huawei Mobile Services i już pokrótce przybliżyliśmy Wam, jak tak naprawdę on działa oraz co oferuje. Tymczasem sprawdźmy, co konkretnie skrywa to miejsce. O ile sam sklep prowadzi rankingi tytułów, które cieszą się największym zainteresowaniem, to postanowiłem wybrać dla Was […]

Co niezwykłego można wymyślić w związku z kablem USB, który zwykle służy tylko i wyłącznie do transferu danych pomiędzy urządzeniem mobilnym, a komputerem jak i samego ładowania smartfona czy też tabletu? Można znaleźć wbudowane pamięci masowe, ale na Kickstarterze znalazł się dużo ciekawszy projekt.

 

Poznajcie MEEM, którego możliwości są naprawdę duże. Przede wszystkim jest to standardowy kabel Micro USB (lub Lighhtning, w przyszłości USB-C), ale dodatkowo pozwala na tworzenie kopii zapasowych danych podczas chociażby ładowania. Dzięki specjalnej aplikacji możemy również zapisać dane z BlackBerry, Symbiana i innych systemów, a następne zebrane dane odzyskać na jednym smartfonie z Androidem. Tak oto producenci przedstawiają swoje akcesorium:

 

 

Plany w związku MEEM są bardzo ambitne. Autorzy docelową chcą zebrać milion dolarów, ale obecny cel to 50 tys. dolarów, które pozwolą na wyprodukowanie tego typu kabli dla wspierających projekt. Tutaj pojawia się pierwsza wada. Obecnie na Kickstarterze można ujrzeć ponad 60% zebrane kwoty, ale sama cena jednego zestawu jest zabójcza. Około 160 złotych za kabel to jednak sporo. To jednak nie koniec wad, gdyż w przypadku Androida dostajemy wersję z 16 GB pamięci, co może ostatecznie okazać się niewystarczającą ilością.

 

meem kabel kopia zapasowa2

 

Mimo wszystko sam zamysł bardzo dobry i jestem ciekawy Waszego zdania na ten temat. Czy gdyby cena była niższa, a pojemność większa to zainteresowalibyście się taką propozycją?

 


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x