LG-G5s-Magic-Slot-in-action

 

Premiera Galaxy S7 to będzie tylko formalność i tak naprawdę nic ciekawego. O tym smartfonie wiemy już niemalże wszystko, a to oznacza, że za 3 dni będą nas interesowały tylko najmniejsze szczegóły. Inaczej sprawa wygląda z LG G5, o którym dopiero od niedawna dowiadujemy się konkretów.

 

Z racji, że niedawno poznaliśmy wygląd tego smartfona to jedną z największych zagwozdek jest Magic Slot, a więc złącze rozszerzeń, które będzie pozwalało instalować akcesoria w dolnej części obudowy nadchodzącego koreańskiego flagowca. Wszystko ma być sterowane za pomocą aplikacji (w wolnym tłumaczeniu): „Menedżer przyjaciół LG”, gdyż cały ekosystem modułów ma się zwać „LG i przyjaciele”. Jednak do rzeczy. Wczoraj Kamil zaprezentował Wam jak będzie wyglądał pierwszy dodatek dla G5, który możecie ujrzeć na początku newsa. Jest to oczywiście grip mający ułatwić robienie zdjęć – przede wszystkim poprawi się chwyt. Dodatkowo zostanie do niego wbudowany akumulator o pojemności 1100 mAh. Drugim akcesorium, które najprawdopodobniej zostanie zaprezentowane na targach Mobile World Congress będzie zaawansowany chip audio stworzony przy współpracy z Bang&Olufsen – renomowanej firmie, której zestawy są flagowymi propozycjami chociażby w Audi. Co ciekawe, ten dodatek dla G5, nazwany LG Hi-Fi Plus, będzie w stanie także czerpać dźwięk ze źródła z zewnątrz poprzez odpowiednie złącza.

 

Tym samym fani robienia zdjęć czy też dobrej jakości muzyki nie powinni zostać zawiedzeni. Ja nie mogę się doczekać na muzyczny moduł, a Was który bardziej zaciekawił?

 

 

źródło: Venturebeat

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.