flexible-phone-2016-02-17-01

Wiele mówi się o innowacyjnych projektach mających wprowadzić na rynek giętkie bądź też składane smartfony. Jednym z takich producentów jest np. Samsung, którego projekty wyciekły do Sieci, lecz nic konkretnego nie udało nam się zobaczyć. Aż do dziś – w pełni giętki smartfon, w którym wyświetlacz robi olbrzymią robotę.

 

ReFlex to prototyp smartfonu, który wykorzystując wyświetlacz 720p FOLED od LG daje nam prawdziwy pokaz możliwości „technologii jutra”. Dzięki użyciu tego 6-calowego ekranu dostajemy urządzenie, które możemy swobodnie wyginać. Co więcej, każde wygięcie jest poleceniem dla słuchawki toteż nie jest to wyłącznie zbędny gadżet. W zależności od siły wygięcia, zachowanie poszczególnych aplikacji się zmienia.

 

Dla przykładu: korzystając z czytnika ebook i wyginając silnie ekran otrzymamy efekt szybko przewracających się kartek – zupełnie jak w fizycznej książce. Tak samo podczas gry w Angry Birds – siła odchylenia równa się sile wystrzału Wściekłego Ptaka. Mimo zainstalowanego już nieco archaicznego Androida 4.4 KitKat na pokładzie, ReFlex działa zgodnie z wszelkimi prawami fizyki. Właśnie ta cecha sprawia,  że korzystanie z niego jest w pełni intuicyjne i realistyczne.

 

Na poniższym wideo możecie zobaczyć działanie tego urządzenia. Zostanie ono dzisiaj oficjalne zaprezentowane podczas konferencji w Holandii. Trzeba przyznać, że naukowcy z Queen’s University Human Media Lab wykonali kawał świetnej roboty.

 

 

źródło: Phone Arena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Lewicki

Pasjonat dobrej kuchni i technologiczny geek. Mówi, że grywa w squasha, choć to raczej squash pogrywa z nim. Niegdyś zapalony fan ROMów i kerneli. Niezmiennie esteta.