Z tłumaczem Google porozumiesz się z 99% populacji mającej dostęp do Internetu – wsparcie dla nowych języków

1 minuta czytania
Komentarze
translate

Wybierasz się w najbliższym czasie na Hawaje? W takim razie tłumacz od Google może pomóc porozumieć Ci się z miejscowymi. Amerykanie dodali właśnie wsparcie dla trzynastu nowych języków i tym samym zapewniają, że jesteś w stanie rozmawiać z niemalże każdym na całym świecie z jednym „ale”.

Tłumacz Google być może często tłumaczy w stylu „Kali jeść, Kali pić”, ale to już jest pewnego rodzaju spore ułatwienie, gdy wybierasz się do krajów, w których niekoniecznie wystarczy znajomość angielskiego, niemieckiego czy też rosyjskiego. Nowe języki dodane przez Amerykanów pozwalają teraz porozumieć się w następujących językach: amhraskim, korsykańskim, fryzyjskim, kirgiskim, hawajskim, kurdyjskim, luksemburskim, samoańskim, gaelickim szkockim, shona, paszto oraz xhosa. Tak, też niektóre z nich dopiero teraz poznałem, ale właśnie ta aktualizacja sprawia, że Google może pochwalić się statystyką mówiącą, iż jesteśmy w stanie porozumieć się z 99% populacji na całym świecie, która ma dostęp do Internetu. Inna ciekawa statystyka mówi, że amerykański tłumacz zna ponad 200 milionów słów.

Tym samym Google może rozmawiać już w ponad 100 językach. Tłumacz ten swoją premierę miał w 2006 roku, a więc przez 10 lat nauczył się naprawdę wielu języków. Ktoś spróbuje pobić ten wynik?

Motyw