ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Xiaomi Mi 5 z baterią i USB lepszym niż w Galaxy S7. A kosztuje połowę mniej!

Autor: Kamil Lewicki Kategoria: Newsy
Xiaomi mi5

Xiaomi Mi 5 doczeka się swojej prezentacji już w przyszłym tygodniu. 24 lutego, czyli w środę chiński producent ujawni wszystko na temat najnowszego flagowca. Jednak już teraz możemy przyjrzeć się bliżej jego specyfikacji technicznej. Wbrew wcześniejszym doniesieniom, została ona uszczegółowiona i wszystko wskazuje na to, że będzie to jedna z najlepszych słuchawek roku.

O Xiaomi Mi 5 mogliście już przeczytać tutaj, w moim artykule na jego temat, gdzie przytoczyłem najważniejsze rzeczy. Teraz do Sieci trafiło zdjęcie prezentujące parametry techniczne smartfonu. Możemy na nim wyczytać, że Snapdragon 820 oraz kombinacja aparatów 16 i 4 megapiksele została zachowana – tak jak oczekiwaliśmy. Pojawiły się również informacje dotyczące ekranu. Wychodzi na o, że Mi 5 będzie posiadać wyświetlacz o przekątnej 5,15 cala (co niewiele odbiega od zapowiadanych wcześniej 5,2). W kwestii rozdzielczości, możemy spodziewać się Full HD (osobiście powiem: hura!).

bez1

Świetną wiadomością jest pojemność baterii wynosząca aż 3000 mAh, co jest wartością większą niż w Samsungu Galaxy S7. Również w odróżnieniu od flagowca Samsunga, Mi 5 posiadać będzie USB typu-C.

Już czuję, że ten smartfon wyląduje u moich drzwi. Ceny oraz poszczególne warianty modelu sprawdzicie tutaj. Z kolei tutaj oraz tutaj możecie przyjrzeć się możliwościom aparatu.

źródło: Phone Arena

Sprawdź najnowsze wpisy