android 6.0 marshmallow logo adlkslaksd

 

Posiadacze smartfonów i tabletów Sony (ale nie tylko – bowiem nadal najnowsza wersja Marshmallow systemu Google Android trafiła na nieliczne urządzenia) od kilku tygodni wyczekują udostępnienia Androida 6 na swoje urządzenia. Choć pierwtnie firma planowała ukończenie prac na styczeń tego roku, to jednak z bliżej nieokreślonych powodów prace przeciągnęły się o kilka tygodni. Kilka dni temu ruszyła jednak ostatnia faza testów, co sugerowało, że prace faktycznie są już na ukończeniu.

 

Jeden z użytkowników postanowił zapytać na Twitterze brytyjski oddział Sony Mobile o to kiedy wreszcie system trafi na Xperie. Znana z wykorzystywania w takich sytuacjach zwrotów umożliwiających tak przekazać odpowiedź, by w praktyce niczego nie obiecać typu „już wkróte”, w najbliższych tygodniach” firma tym razem podała dokładną datę:

 

 

Jak widzimy powyżej aktualizacja rozpocznie się już 7 marca. Jako pierwsze w kolejce są oczywiście najnowsze Z5, ale także Z4 Tablet i smartfon Z3+ – mówiąc krótko wszystkie urządzenia pracujące na układzie Snapdragon 810. Niedługo po tym aktualizacja powinna trafić na wybrane starsze urządzenia Sony – w tym Xperię Z3, Z2.

 

Źródło: Twitter

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adrian Smorąg