gsmarena_002 (1)

 

Chińczycy wprowadzili do sprzedaży model Lenovo Lemon 3 w zeszłym miesiącu. Od momentu debiutu Lemon 3 na rynku, próżno było szukać informacji o możliwości jego dostępności również poza rodzimym rynkiem. Wszystko jednak wskazuje na to, że rywal Xiaomi Redmi 3 będzie dostępny w wersji międzynarodowej, a potwierdzenie tych słów mamy usłyszeć już podczas targów MWC w Barcelonie, czyli w przyszłym tygodniu.

 

Według przewidywań, Lenovo Lemon 3 w pierwszej kolejności zadebiutuje w Indiach, a następnie rozpocznie swoją podróż ku innym krajom. Lemon 3 to odpowiedź Lenovo na Xiaomi Redmi 3. Smartfony charakteryzuje bardzo podobna specyfikacja: ekran 5 cali FHD (720p w Redmi 3), procesor Qualcomm Snapdragon 616, 2 GB RAM, 16 GB pamięci wewnętrznej, dualSim, aparat 13 MP i 5 MP, Android 5.1. Bliźniacza także jest cena, która oscyluje wokół 100 dolarów. Niestety w Lenovo Lemon 3 znajdziemy słabszą baterię – 2750 mAh, co w porównaniu z 4100 mAh w Redmi 3 jest słabym wynikiem.

 

Trzeba przyznać, że jest to świetny krok ze strony Lenovo, tym bardziej że bezpośredni rywal – Redmi 3, nie kwapi się do podboju innych rynków.

 

Źródło: gsmarena, twitter

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Bilski

Kinoman, podróżnik, koszykarz amator, ale przede wszystkim fan mobilnych technologii.