ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Rywal Xiaomi Redmi 3 już niebawem w wersji międzynarodowej. Budżetowy Lenovo Lemon 3 podbije rynek?

Autor: Paweł Bilski Kategoria: Newsy
gsmarena_002 (1)

Chińczycy wprowadzili do sprzedaży model Lenovo Lemon 3 w zeszłym miesiącu. Od momentu debiutu Lemon 3 na rynku, próżno było szukać informacji o możliwości jego dostępności również poza rodzimym rynkiem. Wszystko jednak wskazuje na to, że rywal Xiaomi Redmi 3 będzie dostępny w wersji międzynarodowej, a potwierdzenie tych słów mamy usłyszeć już podczas targów MWC w Barcelonie, czyli w przyszłym tygodniu.

Według przewidywań, Lenovo Lemon 3 w pierwszej kolejności zadebiutuje w Indiach, a następnie rozpocznie swoją podróż ku innym krajom. Lemon 3 to odpowiedź Lenovo na Xiaomi Redmi 3. Smartfony charakteryzuje bardzo podobna specyfikacja: ekran 5 cali FHD (720p w Redmi 3), procesor Qualcomm Snapdragon 616, 2 GB RAM, 16 GB pamięci wewnętrznej, dualSim, aparat 13 MP i 5 MP, Android 5.1. Bliźniacza także jest cena, która oscyluje wokół 100 dolarów. Niestety w Lenovo Lemon 3 znajdziemy słabszą baterię – 2750 mAh, co w porównaniu z 4100 mAh w Redmi 3 jest słabym wynikiem.

Trzeba przyznać, że jest to świetny krok ze strony Lenovo, tym bardziej że bezpośredni rywal – Redmi 3, nie kwapi się do podboju innych rynków.

Źródło: gsmarena, twitter

Sprawdź najnowsze wpisy