Biorąc pod uwagę posty na naszym forum, jednoznacznie wynika z nich, że spora część użytkowników naszego portalu korzysta z oryginalnego (czyli dość starego) oprogramowania.

O aktualizacji Androida do wersji 2.1 krążyło już dziesiątki, jeśli nie setki historii, wszyscy zastanawialiśmy się czy G1 udźwignie nowy system. Po Donut’cie byliśmy już prawie pewni, że Dream niczym nas już nie zaskoczy. Ale jak zwykle, programiści Google spłatali nam figla, po zapoznaniu się z całą materią sprawy, chciałbym wszem i wobec zakomunikować, że wszystkie telefony obecne w tej chwili na rynku amerykańskim dostaną Androida 2.1. Mimo straty niektórych funkcji (takich jak „animowane tapety” – ang. „live wallpapers”), sam fakt otrzymania update’u w całości rekompensuje takie małostki. 


A teraz garść negatywnych informacji: niektóre telefony (niestety, nie wiem jeszcze dokładnie, które to bedą modele) przed update’em będą zmuszone przejść całkowity reset danych (tzw. „wipe”). Nie sądze aby do tej grupy należala Motorola Droid, która juz wyposażona jest w system wersji 2.0.1. 

 

Kolejnym dołującym doświadczeniem, może być aktualizowanie swojego sprzętu przez komputer, HTC przymierza sie do tego już od dawna, z kolei użytkownicy Samsunga Moment niedawno przeprowadzili aktualizacje właśnie w ten sposób.

Producenci ciągle debatują, czy upgrade ma się odbywać przez łącza bezprzewodowe, czy poprzez kable. W moim odczuciu ingerencja kablowa jest bardziej niebezpieczna (owszem mamy możliwość stworzenia kopii zapasowych) ale szansa, że coś pójdzie nie tak dramatycznie wzrasta. 


Planowane rozpoczęcie operacji to drugi kwartał 2010 roku (czyli od Kwietnia do Czerwca). Krąża pogłoski, że uprzywilejowane będa dwa modele – G1 i Magic i to one w pierwszej kolejności dostaną wyczekany tak długo przez ich użytkowników prezent.
Jak podoba Wam się zamieszanie wokół Androida 2.1? Korzystacie z oryginalnego oprogramowania czy może z własnych? Czy warto czekać na ulepszenia zielonego robocika, skoro jesteśmy tak długo wodzeni za nos? Na wszystkie Wasze opinie czekam jak zwykle w komentarzach.


(zródło: androidandme.com) 

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Filip Stachowicz