cMkmD61-e1441981695129-810x298_c

Wirtualny dysk służy do przechowywania rozmaitych plików – zdjęć, filmów, wiadomości SMS, kontaktów… Wszystko, co Wam przyjdzie do głowy może wylądować w chmurze. Ostatnio fajną promocję urządziło Google dodając 2 GB zupełnie za nic. Tym razem jednak mam dla Was propozycję nieco innej chmury. Takiej o pojemności aż 6TB!

 

6 terabajtów to naprawdę, naprawdę dużo przestrzeni. Ba, to ogrom przestrzeni! Jak myślicie, jesteście w stanie to wykorzystać? Najlepiej przekonać się o tym samemu. W tym wpisie dowiecie się jak to zrobić. Najpierw jednak opowiem nieco o zasadzie działania. 6TB wolnego miejsca dostaniecie w głównej mierze na zdjęcia – przydatne, jeśli trzaskacie ich dużo bądź zapisujecie w formacie RAW. Niemniej po doinstalowaniu jednego programu tę ogromną chmurę będziecie mogli wykorzystać również do backupu kontaktów, SMS-ów, kalendarza itp…

 

No to kto jest chętny?

 

  1. Pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić to pobrać galerię Quick Pic (nota bene jest rewelacyjna) – KLIK
  2. Następnie wystarczy zarejestrować konto w CM bądź zalogować na istniejące – macie już 2 GB.
  3. Wtem drogi są dwie:
  • albo klikacie „Mam kod zaproszenia”/”Wprowadź kod zaproszenia” i podajecie ten: nrut05 – momentalnie dostajecie dodatkowe 1000 GB
  • bądź też zapraszacie znajomych podając im swój kod i wtedy zarówno Wy, jak i Wasz znajomy dostajecie po 1TB
  1. Jest 1 a miało być 6TB! Spokojnie, możecie zaprosić przecież kilku znajomych. Jeśli Wasz kod zostanie wykorzystany 6 razy, a konto powiększy się do obiecanej wielkości przestanie on po prostu działać.
  2. Voila!

 

Tyle w temacie zdjęć. Chcąc uploadować na tak wielką chmurę innego rodzaju pliki, po prostu zainstalujcie ze Sklepu Play CM Backup (KLIK) i zalogujcie się na utworzone konto. Czy kiedyś Wam zabraknie w końcu miejsca? Myślę, że tak. Ale będzie to jakieś 3 skoki technologiczne później.

 

Podzielcie się swoimi kodami w komentarzach! Komuś pomożecie Wy, ktoś pomoże Wam.

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Lewicki

Pasjonat dobrej kuchni i technologiczny geek. Mówi, że grywa w squasha, choć to raczej squash pogrywa z nim. Niegdyś zapalony fan ROMów i kerneli. Niezmiennie esteta.