opera

 

Opera jako jedna z najszybszych i najpopularniejszych przeglądarek stron internetowych uważana jest za najlepszą propozycję dla słabszych łącz. To właśnie ta firma jako pierwsza wprowadziła oszczędzanie danych przy przeglądaniu różnych witryn czy też zmniejszenie wagi filmów bez utraty ich jakości, a teraz idzie pod młotek.

 

Zapewne niewielu z Was słyszało, że Opera boryka się już od roku z problemami finansowymi. Jednak dopiero teraz znalazł się potencjalny kupiec. Jest to chińskie konsorcjum, na które składają się takie firmy jak Kunlun Tech (deweloper mobilnych gier) oraz Qihoo 360 (producent czołowego programu antywirusowego). Kwota jaka została zaproponowana to właśnie tytułowe 5 miliardów złotych, a dokładniej rzecz biorąc to 1,2 miliarda dolarów za 100% udziałów. Chińczycy z pewnością skorzystają na zakupie Opery jako kolejnego medium, w którym będą mogli się reklamować. Póki co jeszcze odpowiednie osoby z zarządu kupowanej firmy nie wydały odpowiedniego oświadczenia o sprzedaży, ale prezes Opery już poinformował, że jest zadowolony z oferty i nie widzi powodów, aby odrzucać chińską propozycję.

 

W takim razie z najpopularniejszych przeglądarek internetowych zostały już tylko Chrome oraz Firefox. Internet Explorer przeistoczył się w Microsoft Edge, a co będzie z Operą? Jeśli nie stanie się jednym, wielkim programem z reklamami to być może jeszcze jest szansa dla tego programu.

 

 

źródło: Android Central

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.