ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Snapdragon 820 w teście grafiki. To naprawdę niezwykle groźny zawodnik

Autor: Kamil Lewicki Kategoria: Newsy
qualcomms-snapdragon-820-reportedly-leaked

Snapdragon 820 jest jedną z najciekawszych premier tego roku, mimo iż wcale nie jest smartfonem. Procesor ten już nam nieraz pokazał swoją drapieżną moc w benchmarkach. Oczywiście są to tylko liczby, lecz widząc z jaką łatwością kładzie on swoich przeciwników na łopatki nie sposób o tym nie wspomnieć. Dziś jednak podejdziemy do tematu testu z innej strony. Mianowicie grafiki.

SD820-Benchmarks

Najnowsze dzieło Qualcomma i Samsunga zapowiada się jako niezwykle mocny zawodnik. Na przykład tutaj widzimy, jak we wnętrzu Samsunga Galaxy S7 gromi przeciwników. Skupmy się jednak na najnowszych wiadomościach, jakie wyciekły GFXBench w kwestii wydajności grafiki. Widzimy, że Snapdragon 820 z łatwością prześcignął Samsunga Galaxy Note 5, a i nawet od iPhone’a 6 Plus jest ciut lepszy. Trzeba jednak przyznać, że produkt Apple idzie z nim łeb w łeb.

Phone-Specs

Co jednak ciekawe, patrząc na screen z pokazaną specyfikacją techniczną widzimy, że nie wykorzystano do testu flagowego modelu Samsunga. Snapdragon 820 znajdował się w 6,2 calowym smartfonie z 4 GB RAM, 20 megapikselowym aparatem oraz Androidem 6.0 na pokładzie. Czyżby to był LeTV Le Max Pro?

źródło: Phone Arena

Sprawdź najnowsze wpisy