[Film] AdBlock Fast wraca do sklepu Play – wtyczka blokująca reklamy dla Samsungów znowu dostępna

Aplikacje

06493054-photo-adblock-campagne-672x372

 

Nie przegap
Co oznacza dla programisty brak usług Google?
jedna aplikacja gms hms jak to zrobic programowanie
Na pewno wielu z Was zwróciła dziś uwagę na premierę smartfonów Huawei z serii P40. Właśnie ruszyła ich przedsprzedaż, a to oznacza, że już niedługo do pierwszych użytkowników trafią flagowe smartfony inne niż te, do których się przyzwyczailiśmy. Największa różnica polega na tym, że brak w nich usług Google. Zamiast w Google Mobile Services (GMS) będą wyposażone […]

Nieco ponad tydzień temu informowaliśmy Was, że Samsung niejako poszedł śladem Apple i umożliwił w swojej przeglądarce internetowej stosować wtyczki pozwalające blokować reklamy. Pierwszy i zarazem najpopularniejszy tego typu dodatek długo nie pobył w sklepie Play, gdyż po dwóch dniach został przez Google usunięty.

 

Jednak czy Koreańczycy, ewentualnie programiści tak łatwo oddają swoją pracę i spisują się na straty? Okazuje się, że nie. Właśnie do sklepu Play wrócił AdBlock Fast, a więc wspomniana wcześniej wtyczka dedykowana przeglądarce internetowej Samsunga. Przypomnijmy o co chodzi. Otóż Google jako gigant również w zakresie reklam w Sieci nie lubi jak ktoś mu zabiera część zarobków toteż zabrania modyfikowania systemu w taki sposób, żeby niepożądane treści były usuwane. To można zrozumieć, ale dlaczego AdBlock Fast został na podstawie tego paragrafu usunięty? Tego nie wiadomo, gdyż ta wtyczka nie modyfikuje w żaden sposób systemu tylko pracuje na zewnętrznych algorytmach. Tym samym Google musiało przywrócić dodatek do przeglądarki Samsunga do sklepu Play. Dla przypomnienia, zobaczcie jak to działa:

 

 

Zainteresowani użytkownicy Samsungów mogą za darmo pobrać AdBlock Fast ze sklepu Play: Klik!


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x