ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

[Film] Samsung Galaxy S6 vs… Galaxy S. Jak wiele zmieniło się przez 5 lat?

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy
samsung galaxy s6 s porownanie

Coraz bliżej do premiery Galaxy S7. Samsung szykuje już siódmą generację swojego flagowego smartfonu, ale mimo wszystko jeszcze warto sprawdzić przed premierą tego modelu jak wiele się zmieniło przez ponad 5 lat. W takim razie wystarczy wziąć na warsztat tytułowe urządzenia.

Tylko po co takie porównania? Właśnie po to żeby przedstawić jak wiele się zmieniło, coby fani tekstów stwierdzających, że mobilny rynek zawraca mieli potwierdzenie jak jest w rzeczywistości. Tym samym Techradar postanowił postawić na przeciwko siebie obecnego flagowca Samsunga w postaci Galaxy S6 oraz jego pierwowzór, czyli Galaxy S. Co z tego wynikło? Zobaczcie sami:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=LTWelJuI1Qo[/youtube]

Drastyczna różnica. Można bez zawahania stwierdzić, że Galaxy S6 jest 6-krotnie lepszy od swojego pierwowzoru. Działanie, z samym uruchomieniem środowiska, praca poszczególnych aplikacji, to wszystko pokazuje jak dużo mocy obliczeniowej przybyło. W czasach Galaxy S, jako użytkownik i fan modyfikacji tego modelu, czułem braki wydajności. Dzisiaj takie odczucie to wielka wada. Idźmy dalej, akumulator. Galaxy S w godzinę i 45 minut zużył całe swoje 1500 mAh, podczas gdy jego pośredni następca około 900 mAh. Aparaty pozostawiam już do Waszej oceny.

W takim razie można stwierdzić, ze Galaxy S6 jest 6-kronie lepszy od Galaxy S. Czy tak samo będzie w przypadku nadchodzącego Galaxy S7? Moje odczucia i „wymagania”, co do tego smartfonu już znacie, a do premiery coraz bliżej.

Sprawdź najnowsze wpisy