Google + wirtualna rzeczywistość = Nexus VR. Androida może czekać poważna aktualizacja

Newsy

google-cardboard-1314515151231

 

Nie przegap
Huawei Mobile Services – wszystko, co musisz wiedzieć o HMS w jednym miejscu
Huawei Mobile Services hms uslugi co to jest
Rosnąca popularność Huawei Mobile Services, w skrócie HMS, a w Polsce Mobilne Usługi Huawei to nic innego jak wypadkowa rozwoju jednego z największych graczy na mobilnym rynku. Perturbacje światowych mocarstw często zbierają żniwa tam, gdzie byśmy się tego nie spodziewali. Stany Zjednoczone i Chiny wciąż szukają porozumienia, choć najbardziej poszkodowanym wydaje się właśnie Huawei. Gigant […]

Google jakoś niechętnie patrzy na wirtualną rzeczywistość. Jedyne, co ta firma zrobiła w zakresie tej technologii to wydała „Cardboard”, a więc bardzo tani zestaw okularów i teoretycznie nic więcej (patrz: komentarze). Android jako system tak naprawdę w ogóle nie jest przystosowany do prezentowania specjalnego obrazu, ale to się może niedługo zmienić.

 

Otóż od dłuższego czasu słyszymy, że Apple pracuje nad swoim własnym zestawem, który przeniesie użytkownika w inny świat. Jednak zarówno system iOS jak i Android w jedyny sposób jaki mogą prezentować odpowiedni obraz to osobne aplikacje. Same w sobie nie są przystosowane do wirtualnej rzeczywistości. To się może bardzo szybko zmienić. Zostawmy Apple z boku, a przyjrzyjmy się Google. Jak podaje Financial Times, już niedługo będziemy mogli oficjalnie od Amerykanów usłyszeć, że pracują zarówno nad implementacją w Androidzie wielu bibliotek wspomagających wirtualną rzeczywistość jak i nowym Nexusie, z podpisem VR. Tak, Cardboard jako tania ciekawostka może odejść na dalszy plan, a my będziemy mogli poznać okulary z prawdziwego zdarzenia.

 

Jednak kiedy to wszystko nastąpi? Za niecałe trzy miesiące, w maju na konferencji Google I/O, na której również poznamy nowości, które mają być wprowadzone w Androidzie N. Tym samym niecierpliwie czekamy.


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x