google-cardboard-1314515151231

 

Google jakoś niechętnie patrzy na wirtualną rzeczywistość. Jedyne, co ta firma zrobiła w zakresie tej technologii to wydała „Cardboard”, a więc bardzo tani zestaw okularów i teoretycznie nic więcej (patrz: komentarze). Android jako system tak naprawdę w ogóle nie jest przystosowany do prezentowania specjalnego obrazu, ale to się może niedługo zmienić.

 

Otóż od dłuższego czasu słyszymy, że Apple pracuje nad swoim własnym zestawem, który przeniesie użytkownika w inny świat. Jednak zarówno system iOS jak i Android w jedyny sposób jaki mogą prezentować odpowiedni obraz to osobne aplikacje. Same w sobie nie są przystosowane do wirtualnej rzeczywistości. To się może bardzo szybko zmienić. Zostawmy Apple z boku, a przyjrzyjmy się Google. Jak podaje Financial Times, już niedługo będziemy mogli oficjalnie od Amerykanów usłyszeć, że pracują zarówno nad implementacją w Androidzie wielu bibliotek wspomagających wirtualną rzeczywistość jak i nowym Nexusie, z podpisem VR. Tak, Cardboard jako tania ciekawostka może odejść na dalszy plan, a my będziemy mogli poznać okulary z prawdziwego zdarzenia.

 

Jednak kiedy to wszystko nastąpi? Za niecałe trzy miesiące, w maju na konferencji Google I/O, na której również poznamy nowości, które mają być wprowadzone w Androidzie N. Tym samym niecierpliwie czekamy.

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.