[WIT #36] Apple się doigrało – musi zapłacić $625 milionów za naruszenie patentów!

Adam Lulek Adam Lulek Newsy
apple

 
Apple to firma, która niejednokrotnie pozywała inne przedsiębiorstwa w związku z naruszeniem patentów. Najbardziej oberwało się Samsungowi, który musiał wycofać ze sprzedaży kilka starszych modeli z serii Galaxy S oraz zapłacić ogromną sumę pieniędzy rywalowi. Jednak wygląda na to, że nawet spółka z Cupertino narusza patenty…
 
Sąd orzekł, że Apple musi zapłacić $625,6 miliona firmie VirnetX, która jest nazywana „patentowym trollem”. Owa jednostka twierdzi, że producent iPhone’ów naruszył cztery patenty używane w iMessage, FaceTime oraz VPN na żądanie. Oczywiście firma z Cupertino uważa, że „użyte argumenty są nietrafne, a zeznania świadków nieprawdziwe”. Spółka zrobi wszystko, aby się od tej decyzji odwołać.
 
Warto dodać, że VirnetX to przedsiębiorstwo zatrudniające jedynie 14 osób! Jego celem jest zgłaszanie patentów przed gigantami, a następnie ich pozywanie, dlatego nazywana jest „patentowym trollem”.
 
WIT – czyli Wieści Innej Treści – newsy dotyczące wszystkiego co NIE związane z Androidem. Nie zainteresowany? – nie czytaj, ale daj innym, to tylko 2 posty w tygodniu.
źródło: the verge

Lutowa wyprzedaż iPhone’a 6!

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy