ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

CloudPlayer odtworzy muzykę z różnych źródeł

Autor: Adrian Smorąg Kategoria: Aplikacje
cloudplayer

Choć usługi typu Spotify są coraz popularniejsze, to nadal istnieje spore grono osób, które gromadzi pliki audio już od wielu lat i niekoniecznie odpowiada im przejście w pełni na rozwiązania w chmurze i usunięcie zbieranej latami kolekcji – szczególnie, że niektóre utwory są dostępne tylko w konkretnych usługach streamingu. Nie przeszkadza to jednak w niczym w tworzeniu kopii zapasowej zbiorów np. w usługach Dysk Google, Dropbox, OneDrive. Problem jednak pojawia się gdy chcemy korzystać z tak gromadzonych utworów, nie mówiąc już o potrzebie znalezienia konkretnego utworu – jeśli nie pamiętamy do której usługi ją wgraliśmy czeka nas marnujące czas szukanie.

Z pomocą przychodzi CloudPlayer, który łączy odtwarzacz offline i online: na jednej liście można mieć utwory wcześniej załadowane na:

  1. Dysk urządzenia
  2. Dyski w chmurze Microsoftu, Google, Dropbox

Utwory trzymane w usługach online możemy w każdej chwili pobrać,  by mieć do nich dostęp w przypadku braku transmisji danych. Wspierane są formaty dźwięku bezstratnego FLAC, ALAC, OGG, odtwarzacze AirPlay, Chromecast, urządzenia Android Wear, Auto i wiele innych. Podstawowa wersja jest bezpłatna, dostępny jest także 30-dniowy trial wersji Premium (między innymi wsparcie dla AirPlay, Chromecast). W opcjach można włączyć blokadę odtwarzania muzyki z chmury w przypadku gdy korzystamy tylko z połączenia limitowanego. Twórcy planują też dodanie opcji przesłania utworów na dyski w chmurze.

Źródło: Reddit.com

Sprawdź najnowsze wpisy