android wear1

 

Od czasu ostatnich konkretnych aktualizacji platformy Android Wear minęło już trochę czasu, co mogło rzeczywiście irytować. Google wyczuło chyba, że użytkownicy powoli tracą cierpliwość… i oto jest – nowa aktualizacja dla Android Wear wnosi sporo nowości.

 

Na początku ubiegłego roku, Google wprowadziło do Android Wear „gesty”, dzięki którym mogliśmy nawigować urządzeniem bez potrzeby dotykania ekranu. Nowa aktualizacja przynosi rozwój tej nietuzinkowej funkcjonalności, i tak dzięki aktualizacji, użytkownicy będą mogli rozwijać karty powiadomień, zarządzać aplikacjami czy też wracać do głównego pulpitu dzięki ustalonym wcześniej gestom.

 

Nowa aktualizacja pozwoli także wysyłać wiadomości używając swojego głosu w takich aplikacjach jak Google Hangouts, Nextplus, Telegram, Viber, WeChat i WhatsApp. To jednak nie koniec w kwestii funkcji głosowych. Wraz z nadejściem aktualizacji, użytkownicy Android Wear będą mogli skorzystać z wbudowanego głośnika do prowadzenia rozmów (o ile nasz zegarek posiada wbudowany głośnik – Huawei Watch, Asus ZenWatch 2).

 

Powyższe zmiany zadebiutują na platformie Android Wear w przeciągu najbliższych tygodni, i będą dostępne dla wszystkich urządzeń wspierających „noszoną” odmianę Androida.

 

Źródło: androidauthority

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Bilski

Kinoman, podróżnik, koszykarz amator, ale przede wszystkim fan mobilnych technologii.