ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Xiaomi Mi 5 w benchmarku! Zaskakująca specyfikacja techniczna

Autor: Kamil Lewicki Kategoria: Newsy
xiaomi-mi-5-leak

Do oficjalne premiery Xiaomi Mi 5 pozostały 3 tygodnie, a informacje na jego temat wciąż napływają do Sieci. Tym razem mamy do czynienia ze specyfikacją wyciągniętą z benchmarku. Co więcej, mamy okazję zobaczyć szklany tył urządzenia. Wszystko to jest zupełną nowością i częściowo dementuje wcześniejsze doniesienia. Czego zatem możemy oczekiwać?

W Internecie pojawiło się zdjęcie tylnej pokrywy baterii Xiaomi Mi 5. Możemy na nim zauważyć wiele interesujących rzeczy. Widzimy, że tył smartfonu będzie po prostu płaski – przeczy to doniesieniom jakoby tył Mi 5 również miał być zaokrąglony. Ponadto fotografia wyraźnie pokazuje, że materiał pokryty jest pewnym wzorem, a aparat i lampa błyskowa umieszczone zostały wysoko, tuż przy krawędzi.

xiaomi mi 5 tyl

Przechodząc jednak do specyfikacji technicznej, GFXBench podaje rozmiar wyświetlacza 5,7 cala o rozdzielczości Full HD. Znaczyłoby to, że doniesienia o 5,2 calowym ekranie oraz rozdzielczości Full HD można włożyć między bajki. Na pokładzie znajduje się oczywiście Snapdragon 820 z układem graficznym Adreno 530. Wersja, jaka trafiła do benchmarku wyposażona była w 3 GB RAM i 64 GB pamięci wewnętrznej. Mają się jednak pojawić jeszcze warianty z 4 GB RAM i 16, 32, 128 GB pamięcią wewnętrzną.

xiaomi mi 5 gfxbench

Informacje na temat aparatów są nieznane. Z tego, co jednak dowiedzieliśmy się wcześniej chiński producent postawił na 16 megapikselowy aparat główny oraz 8 megapikselową kamerkę przednią.

Sprawdź najnowsze wpisy