ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

[WIT #35] Windows 10 rośnie w siłę, właśnie przegonił Windowsa XP. Udział w rynku Mac OS X marginalny

Autor: Adam Lulek Kategoria: Newsy
Windows 10
Windows 10

 
Windows 10 zdobywa kolejnych użytkowników i posiada już spory udziału w rynku. Jest on dostępny od kilku miesięcy i według statystyk firmy liczba użytkowników wynosi nawet ponad 200 mln. Osobiście również zaliczam się do ich grona i nie żałuję, gdyż według mnie jest to najlepszy system na komputery od Microsoftu.
 
Ostatnie dane ze stycznia wskazują na to, iż ilość posiadaczy Windowsa 10 jest wyższa, niż poczciwego i docenianego Windowsa XP. Najpopularniejszą i niedoścignioną wersją jest „siódemka”, która przez dłuższy czas będzie dzierżyła miano najpopularniejszej platformy na komputery. Marginalny jest udział w rynku systemu Mac OS X. Spójrzcie zresztą na poniższy diagram:
 

 
Microsoft jednak się nie poddaje i próbuje przeciągnąć użytkowników na Windowsa 10, oferują darmowe aktualizacje, czy nawet kończąc wsparcie dla wersji 8.0. Ciekawe co jeszcze firma planuje, aby zwiększyć udział w rynku najnowszego systemu.
 
WIT – czyli Wieści Innej Treści – newsy dotyczące wszystkiego co NIE związane z Androidem. Nie zainteresowany? – nie czytaj, ale daj innym, to tylko 2 posty w tygodniu.
 
źródło: gsmarena
Gigantyczna obniżka na Samsunga Galaxy S6 Edge!

Sprawdź najnowsze wpisy