HTC wstaje z kolan? Wyniki finansowe za IV kwartał 2015 na to wskazują

Newsy

htc-logo11

 

Nie przegap
Gry na HMS – jak wyglądają możliwości AppGallery i innych sklepów?
gry hms huawei call of duty pubg fortnite apex legends mobile
Kontynuujemy przygodę z Huawei Mobile Services. Jest to niejako nasza misja, w której chcemy pokazać, jak wygląda życie bez Usług Google. W ostatnim artykule dotyczącym aplikacji bankowych słusznie zauważyliście w komentarzach, że widać zmiany oraz rosnące zainteresowanie AppGallery. W takim razie w kolejnym kroku pojawiają się gracze. Czy gry w sklepie Huawei są godne uwagi? […]

Wciąż nie można powiedzieć, że zeszły rok to dla Tajwańczyków moment przełomowy, ale widać pewną tendencję, która jeśli zostanie podtrzymana… to kto wie? Może przyszłość HTC wcale nie jest przesądzona. Przynajmniej tak wynika z raportu finansowego za IV kwartał 2015, na którym wciąż dostrzeżemy straty, ale coraz mniejsze.

 

Firma w IV kwartale zanotowała straty w wysokości 101 milionów dolarów. Dla porównania, w III kwartale 2015, straty te wynosiły 139 milionów dolarów. Ostatnie trzy miesiące roku 2015 były dla HTC więc dobrą prognozą na przyszłość. Za coraz lepsze wyniki finansowe odpowiada o dziwo HTC One A9, który został ciepło przyjęty w Stanach Zjednoczonych, Azji oraz Europie – mimo iż zdawało się, że ten model to kompletna klapa. W okresie świątecznym dobrze sprzedawały się także modele z serii Desire, co oczywiście miało wpływ na końcowy wynik finansowy.

 

Jak myślicie, czy Tajwańczycy odbiją się od dna i znów zasmakują życia na szczycie mobilnego raju? Pierwszą prognozą zapewne będzie odbiór modelu HTC One M10.

 

Źródło: engadget, gsmarena

 


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x