Lollipop i Marshmallow rosną w siłę – jednak wciąż nie są to najpopularniejsze wersje Androida

Newsy

lg nexus 4 android 5.1.1 lollipop

 

Nie przegap
AppGallery zamiast Sklepu Play – jak wygląda użytkowanie na co dzień?
huawei appgallery sklep play zastepstwo
Huawei Mobile Services to zbiór wielu usług od firmy z Państwa Środka, które mają odmienić czystego Androida. Wśród dostępnych dodatków jednym z podstawowych jest tytułowe AppGallery, a więc sklep Huawei z grami i aplikacjami. Naturalnie jest to odpowiednik Sklepu Play, bez którego wiele osób nie widzi sensu korzystania z Robocika. Oczywiście jest to zbyt daleko […]

Tradycyjne, raz na miesiąc, Google prezentuje statystyki i diagramy przedstawiające udział poszczególnych wersji Androida. Zapewne nikogo nie zaskoczę, że najnowsze systemy nie stanowią czołówki, ale przyjrzyjmy się jak to wygląda obecnie, gdy Marshmallow pojawia się na nowych urządzeniach.

 

Statystyki z zeszłego miesiąca znajdziecie pod następującym linkiem: Klik! W takim razie co się zmieniło przez 30 dni?

 

android fragmentacja marshmallow lollipop luty

 

Coraz szybciej znikają starsze systemy, ale wciąż mają znaczący udział. Najnowsze wydanie, Marshmallow, posiada 1,2% urządzeń korzystających ze sklepu Play, a to wzrost o 0,5 punktu procentowego w stosunku do stycznia. Mimo wszystko to Lollipop staje się coraz popularniejszy i posiada ponad 34% udziału. Jednak to wciąż KitKat jest najbardziej liczącym się wersją oprogramowania Android, ale patrząc na malejącą różnicę w stosunku do „Lizaka” to można stwierdzić, że już za miesiąc, po ponad półtora roku od wprowadzenia Androida 5.0, właśnie ten stanie się najczęściej spotykanym systemem. Również Marshmallow może za miesiąc zyskać kolejnych użytkowników, gdyż – według wszelkich harmonogramów – już niedługo wiele smartfonów może zostać zaktualizowanych do Androida 6.0.

 

Mimo wszystko wciąż nie są to statystyki, którymi Google może się chwalić i nic nie wskazuje na to, że to się kiedykolwiek zmieni.

 


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x