ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Xperia M pierwszym smartfonem Sony z CyanogenMod 13

Autor: Adrian Smorąg Kategoria: Newsy
sony-xperia-m-colors

Prace nad oficjalnym systemem Marshmallow dla Xperii trwają w najlepsze. Choć wszystko wskazuje na to, że będzie to najlepszy system do dawna, to jednak wciąż jest on w fazie testowej, o której końcu nikt z centrali koncernu nie chce póki co się jasno określić. System ten z resztą najpierw trafi na ostatnie flagowe modele z serii Z, a na pozostałe na dobrą sprawę nikt nie wie kiedy. Dlatego też niezależni deweloperzy skupieni wokół tanszych urządzeń wzięli się za opracowanie systemu dla tańszych urządzeń. Jako pierwsza zaszczytu uruchomienia bazującego na Androidzie Marshmallow oficjalnego CyanogenMod13 dostała tytułowa Xperia M (C1904, C1905). Choć póki co  jest to testowy build, to już sam fakt możliwości przejścia na system w wersji 6.1 jest dla wielu osób dobrą informacją.

Nad systemem pracował znany na XDA deweloper PecanCM (Ron Gokhale) począwszy od listopada ubiegłego roku. Ze wspomnianego serwisu XDA dowiedzieć się można, że przygotowany system mimo iż jest w fazie testowej to jest stabilny, a większość funkcji działa poprawnie.

Posiadacze Xperii M muszą się tylko upewnić, że posiadają odblokowany bootloader, zainstalowane recovery, a obecny system to 4.3 Jelly Bean.

Źródło: Xperiablog.net

Sprawdź najnowsze wpisy