Kolejny procesor-grzejnik może wylądować na rynku. 10-rdzeniowy potwór dosłownie jest gorący

Kamil Lewicki Newsy 2016-02-02

helio_x20_portada-960x623

Z pewnością pamiętacie z zeszłego roku procesor, który śmiało mógłby posłużyć jako grzejnik, patelnia do usmażenia jajecznicy czy zawsze podręczny termofor. Tak, zgadliście! Chodzi tutaj o Snapdragona 810. Grozi mu poważna rzecz – utrata wszystkich tych szlachetnych tytułów, które wymieniłem wyżej. Pojawił się inny ciepły gracz.

 

Być może trochę przesadziłem we wstępie z narzekaniem na Snapdragona 810. Jednak nie można też powiedzieć, że procesor ten świetnie gospodaruje ciepłem. Niemniej to już przeszłość, producenci poradzili sobie z szybką zamianą na Snapdragona 808, a na rynku już niebawem pojawi się przecież Snapdragon 820. Nie ma więc co rozpamiętywać. Teraz będzie się mówić o MediaTeku.

 

MediaTek Helio X20 jest pierwszym na świecie 10-rdzeniowym procesorem, który świetnie wypada w testach wydajnościowych. Pewne bolączki jednak zaczynają wychodzić na wierzch – nagrzewanie się. Problem występuje przy korzystaniu z Wi-Fi, temperatura procesora drastycznie wzrasta. Jeśli wierzyć plotkom, to producenci, którzy mieli zamiar wykorzystać nadchodzącą jednostkę w swoich smartfonach powoli się z tego wycofują. Pozostaje zatem pytanie, czy MediaTek zajmie się problemem i zażegna przegrzewające się CPU, czy też puści do obrotu bez względu na ciepło.

 

Osobiście trzymam kciuki za producenta i liczę, że uda mu się pokonać problem z za wysoką temperaturą. Szkoda by było, aby 10-rdzeniowy procesor, w pewien sposób prekursor na rynku, wypadł blado już na dzień dobry.

 

źródło: Phone Arena


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x