Google Apple

 
Dzisiaj Google, a właściwie Alphabet podał wyniki finansowe i nie są one rozczarowujące, wręcz przeciwnie! Przychody wyniosły $23,3 mld, co daje $8,67 na jedną akcję. Analitycy oczekiwali danych na poziomie $20,8 mld. Tak więc firma bardzo pozytywnie ich zaskoczyła.
 
Z takimi rezultatami Alphabet stał się najbardziej wartościową firmą na świecie! Jego kapitalizacja wynosi obecnie $558 miliardów i wzrosła o 8% po wynikach za czwarty kwartał. Dla porównania wartość Apple szacowana jest na „jedyne” $535 miliardów. Spójrzcie na poniższy wykres:
 
Google Apple
 
Sytuacja jest o tyle ciekawa, że Google jest firmą skupiającą się jedynie właściwie na oprogramowaniu, gdzie Apple odpowiedzialne jest za hardware i software. Szef finansów przedsiębiorstwa – Ruth Porat powiedział: „nasz bardzo duży wzrost przychodów w Q4 odzwierciedla zróżnicowanie działalności, która skupia się na dziale mobilnym, YouTube i pozycjonowaniu reklam, czyli dziedzin w które zainwestowaliśmy bardzo dużo środków przez ostatnie lata”.
 
Z innych ciekawszych informacji dowiadujemy się, że Gmail posiada już aż 1 miliard aktywnych użytkowników. Jest to kolejna usługa spółki, która przekroczyła magiczną liczbę klientów. Wielu konkurentów może Google pozazdrościć!
 
źródło: techcrunch
Sony Xperia Z5 Compact na wyprzedaży!

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adam Lulek

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse, wykładowca, maniak GPW, gier strategicznych, smartfonów i nowych technologii. Sympatyk kolejnictwa i muzyki elektronicznej.