06493054-photo-adblock-campagne-672x372

 

Niegdyś wielu producentów instalowało na urządzeniach z Androidem swoje przeglądarki internetowe. Jednak odkąd pojawił się mobilny Chrome to coraz częściej spotykamy się, że właśnie ten program początkowo ma nam wystarczyć do przeglądania stron internetowych. Samsung jeszcze do końca tak nie zmienił swoich smartfonów, gdyż wciąż oferuje swoją aplikację.

 

Koreańska przeglądarka od dzisiaj zyskuje nowe życie, gdyż firma postąpiła podobnie jak Apple, które razem z iOS 9 umożliwiło dodawanie wtyczek pozwalających na blokowanie danej treści w przeglądarce internetowej. Przez długi czas w App Store czołowe miejsca w rankingach najpopularniejszych programów zajmowały właśnie takie dodatki. Podobny ruch wykonał właśnie Samsung i pierwszą dostępną dla ich przeglądarki internetowej jest tytułowy AdBlock Fast, którego możliwości najlepiej opisuje poniższa animacja:

 

adblock samsung internet przegladarka reklamy

 

Ponad dwukrotnie krótszy czas ładowania robi wrażenie. W takim razie jeśli posiadacie smartfon lub tablet Samsunga to już możecie spróbować czy dostępna jest dla Was aktualizacji koreańskiej przeglądarki, a samego AdBlocka Fast znajdziecie pod następującym linkiem: Klik!

 

Jak widzicie, coraz więcej pojawia się metod promujących blokowanie reklam bez konieczności rootowania urządzenia. Oczywiście posiadają one odpowiednio mniejsze możliwości, ale to – teoretycznie – dobry znak.

 

PS. Podobne zagranie już w zeszłym roku wykonał Asus: Klik!

 

źródło: The Verge

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.