ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Samsung również nie chce reklam i niepożądanej treści – od dzisiaj ich przeglądarka jest „czysta” za sprawą AdBlock Fast

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Aplikacje
06493054-photo-adblock-campagne-672x372

Niegdyś wielu producentów instalowało na urządzeniach z Androidem swoje przeglądarki internetowe. Jednak odkąd pojawił się mobilny Chrome to coraz częściej spotykamy się, że właśnie ten program początkowo ma nam wystarczyć do przeglądania stron internetowych. Samsung jeszcze do końca tak nie zmienił swoich smartfonów, gdyż wciąż oferuje swoją aplikację.

Koreańska przeglądarka od dzisiaj zyskuje nowe życie, gdyż firma postąpiła podobnie jak Apple, które razem z iOS 9 umożliwiło dodawanie wtyczek pozwalających na blokowanie danej treści w przeglądarce internetowej. Przez długi czas w App Store czołowe miejsca w rankingach najpopularniejszych programów zajmowały właśnie takie dodatki. Podobny ruch wykonał właśnie Samsung i pierwszą dostępną dla ich przeglądarki internetowej jest tytułowy AdBlock Fast, którego możliwości najlepiej opisuje poniższa animacja:

adblock samsung internet przegladarka reklamy

Ponad dwukrotnie krótszy czas ładowania robi wrażenie. W takim razie jeśli posiadacie smartfon lub tablet Samsunga to już możecie spróbować czy dostępna jest dla Was aktualizacji koreańskiej przeglądarki, a samego AdBlocka Fast znajdziecie pod następującym linkiem: Klik!

Jak widzicie, coraz więcej pojawia się metod promujących blokowanie reklam bez konieczności rootowania urządzenia. Oczywiście posiadają one odpowiednio mniejsze możliwości, ale to – teoretycznie – dobry znak.

PS. Podobne zagranie już w zeszłym roku wykonał Asus: Klik!

źródło: The Verge

Sprawdź najnowsze wpisy