Eksperymenty z powiadomieniami Google Now

Aplikacje

now_head

 

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]

Za pośrednictwem Google Now w prosty sposób można dowiedzieć się wielu rzeczy, co siłą rzeczy powoduje generowanie wielu różnych powiadomień, których często jest tak wiele, że nie od razu wiadomo, że to powiadomienia z Google Now. Z tego też względu rozpoczęły się prace nad zwiększeniem czytelności powiadomień z usługi Google Now.

Efekt ma zostać osiągnięty w przyznajmy bardzo prosty sposób: do ikonek zostanie dodany symbol G, który na szczęście nie jest tak paskudny jak obecne wielokolorowe logo:

now-open-740x1024

Designerzy zdecydowali się na zachowawcze połączenie białej litery G i szarego kręgu. Z całą pewnością może się takie rozwiązanie podobać. Niestety na belce powiadomień w nowej wersji widzimy tylko ikonkę G, zabrakło już miejsca na pełne ikonki, co niestety popsuje czytelność – dopiero rozsuwając panel powiadomień można się dowiedzieć czego ono dotyczy:

 

now-closed

 

Z informacji jakie krążą po sieci wynika, że niektórzy użytkownicy mają nowy wygląd już jakiś czas. Oczywiście z uwagi na to, że trwają testy nie jest to niczym dziwnym. Choć zmiany idą w dobrym kierunku pozostaje mieć nadzieję, że problem ikon na zwiniętej liście powiadomień będzie jeszcze analizowany.

Źródło:Googlewatchblog.de


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x