[WIT #33] Katastrofalne wyniki sprzedaży Lumii. Windows Phone umiera

Newsy

Lumia940koncept

 
Po przejęciu Nokii przez Microsoft i wprowadzeniu mobilnego Windowsa, firma miała zakusy na wysoką sprzedaż i odebranie klientów Androidowi czy iOSowi. Na początku, gdy smartfony były produkowane pod marką Nokii, można było mówić o przeciętnych wynikach. Jednak po zmianie nazwy i „uśmierceniu” znanego loga na telefonach, sprawy wyglądają jeszcze gorzej.
 
Wczoraj Microsoft podał wyniki za ostatni kwartał i są one fatalne – jeśli chodzi o dział mobilny. Sprzedaż smartfonów spadła o 57% w stosunku do roku poprzedniego! Lumie trafiły jedynie do 4,5 miliona klientów. Nie pomogły nowe flagowce, ani kolejne budżetowe urządzenia. Spójrzcie zresztą sami na poniższy wykres.
 
Lumia sprzedaż
 
Kilka miesięcy temu w WITku opisywałem nowe flagowe Lumie i całą konferencję Microsoftu i prognozowałem klapę. Tak też się niestety stało. Jeżeli firma nadal będzie podążała tą drogą, to będzie musiała zwijać swój mobilny biznes. Przy drastycznie spadających wynikach sprzedaży, niecałym 2% udziale w rynku i kiepskich smartfonach, można śmiało powiedzieć: Windows Phone umiera.
 
źródło: the verge
Xperia Z5 w rewelacyjnej cenie!

Nie przegap
Gry na HMS – jak wyglądają możliwości AppGallery i innych sklepów?
gry hms huawei call of duty pubg fortnite apex legends mobile
Kontynuujemy przygodę z Huawei Mobile Services. Jest to niejako nasza misja, w której chcemy pokazać, jak wygląda życie bez Usług Google. W ostatnim artykule dotyczącym aplikacji bankowych słusznie zauważyliście w komentarzach, że widać zmiany oraz rosnące zainteresowanie AppGallery. W takim razie w kolejnym kroku pojawiają się gracze. Czy gry w sklepie Huawei są godne uwagi? […]

WIT – czyli Wieści Innej Treści – newsy dotyczące wszystkiego co NIE związane z Androidem. Nie zainteresowany? – nie czytaj, ale daj innym, to tylko 2 posty w tygodniu.


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x