ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Galaxy S6 z Marshmallow zrootowany! Sprawdź sam, jak to zrobić

Autor: Kamil Lewicki Kategoria: Newsy
Galaxy-S6-root-main

Samsung Galaxy S6 posiada niemalże wszystko, czego możemy oczekiwać od smartfona. Świetny aparat, piękny wyświetlacz oraz… nareszcie sprawnie działającego TouchWiza. Jest to wszak model flagowy, dlatego też nic z tego nie powinno nas dziwić. Rzeczą istotną jest jednak dla niektórych fakt posiadania roota – szerszy dostęp do uprawnień systemowych otwiera przed nami ciekawe furtki. Teraz otworzą się one właśnie przed posiadaczami Galaxy S6.

Na forum xda-developers pojawił się wątek, w którym głównym bohaterem jest Android Marshmallow 6.0.1 w wersji zrootowanej. Mimo iż ROM jest w fazie BETA 2 to już teraz można go wgrać na smartfona i korzystać z dobrodziejstw jaki daje poziom uprawnień root. Instalacja jest bardzo prosta, każdy krok rozpisany jest jasno i konkretnie. Pozostaje jednak kwestia tego, czy naprawdę chcemy zaryzykować.

Ingerencja w software nie tylko powoduje utratę gwarancji, ale również za każdym razem istnieje szansa drobnego błędu – wszystko jest kwestią przypadku. Również należy pamiętać o fladze KNOX, jaką Samsung postanowił oznaczać swoje modele.

Tak naprawdę nie ma znaczenia z jakiego Androida startujecie (czy z Lollipopa, czy Marshmallow), gdyż opcja ta działa na każdym z nich. Jeśli jednak nigdy nie modowaliście niczego w swoim telefonie, warto przeczytać wszystko 3 razy i zapoznać się z ewentualnymi sposobami na odkręcenie naszego działania. Backup to podstawa! Jeśli jednak przez Wasze ręce przeszedł niejeden ROM, kernel czy MOD to z pewnością nie muszę Was dłużej ostrzegać, bo i tak klikniecie w ten link. Zatem… zapraszam do oryginalnego wątku na xda i życzę udanych instalacji!

źródło: xda

Sprawdź najnowsze wpisy