ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Samsung Galaxy S7: Snapdragon 820 kontra Exynos 8890 – który będzie wydajniejszy?

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy
qualcomm snapdragon 820 samsung exynos

Wpisów o Galaxy S7 nie ma końca – zapewne o tym w mniej łagodnych słowach pomyśleliście czytając tytuł tego newsa. Jednak tym razem flagowy smartfon Samsunga pojawia się głównie z jednego względu. Będzie najlepszą platformą testową dla topowych układów Koreańczyków i Amerykanów.

W końcu bitwa na szczycie w przypadku procesorów i układów graficznych to zestawienie Exynosa 8890 oraz Snapdragona 820. Układy Huawei nie wyrobiły sobie jeszcze takiej renomy, co wspomniana konkurencja, ale i Kirin 950 zostanie za chwilę wspomniany. Jednak zacznijmy od propozycji montowanych w Galaxy S7. Pierwsze benchmarki obu wersji flagowego smartfonu Samsunga już krążą po Sieci i tak oto w przypadku Geekbench 3 możemy już oficjalnie powiedzieć który układ będzie wydajniejszy. Zaskoczenia oczywiście nie będzie, gdyż Exynos 8890 wygrywa ze Snapdragonem 820 wynikiem punktowym: 5946 kontra 4979. Spora różnica, prawda? Szczególnie, gdy weźmiemy pod uwagę Exynosa 7420, który w tym samym teście osiągnął wynik 5212 punktów. Tym samym możemy jeszcze mówić o dopracowaniu oprogramowania pod układ Qualcomma.

Niemniej jednak ostatecznie zapewne również Exynos 8890 będzie wydajniejszą propozycją. A co z Huawei? Kirin 950 w tym teście zajmuje pierwszą pozycję z wynikiem 6088 punktów.

źródło: GSMArena.com

Sprawdź najnowsze wpisy