ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

LG G4 z globalnym bootloopem. Producent jednak potrafi zaradzić sytuacji

Autor: Kamil Lewicki Kategoria: Newsy
lgg4bootloop

Zjawisko bootloopa z pewnością znane jest tym, którzy lubią się bawić w modowanie swojego smartfonu i czasami, kiedy nie wszystko pójdzie zgodnie z planem oprogramowanie zaczyna wariować, a system nie chce się włączyć. To samo dotknęło użytkowników LG G4. Geneza problemu jest jednak nieco inna. I kompletnie niezależna od właścicieli. Ot, kaprys urządzenia.

W Internecie zawrzało od problemów związanych z LG G4. Użytkownicy z różnych części świata (co wyklucza zawężenie wady do konkretnego rynku) doznali przykrego problemu – bootloop urządzenia. LG po zbadaniu sprawy doszło do wniosku, że winą takiego stanu rzeczy wcale nie jest oprogramowanie. To usterka sprzętowa – brak styku pomiędzy podzespołami. Producent problem obiecał oczywiście naprawić.

W oświadczeniu, jaki firma LG wydała dla Android Authority możemy przeczytać, że klienci, którzy dokonali zakupu i doświadczyli tej usterki mogą się udać do sprzedawcy lub Centrum Serwisowego LG w celu skorzystania z gwarancji na pełnych warunkach. LG Electronics pragnie dostarczać usług jak najwyższej jakości i przeprasza konsumentów za nieprzewidziane oraz niespodziewane usterki.

Jeśli więc i Wy należycie do grona użytkowników, których LG G4 zrobił psikusa, już znacie tego przyczynę oraz wiecie gdzie się udać. Należy tutaj pochwalić firmę LG za podejście do sprawy i przyznanie się do błędu – wcześniejsza diagnoza okazała się trefna, co poskutkowało niepotrzebną wymianą dobrych części. Niemniej nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. Choć kto by się mógł tego spodziewać przy flagowych produkcie…

źródło: Android Authority

Sprawdź najnowsze wpisy