Spotify wideo

Spotify to bezsprzecznie jeden z największych i najbardziej znanych serwisów streamujących muzykę na całym świecie. Swą popularność zawdzięcza bogatej ofercie muzycznej, specjalnemu trybowi dla sportowców oraz atrakcyjnych cenach w abonamencie. Już w tym tygodniu jednak oferta serwisu zostanie rozszerzona. Pojawi się wideo!

 

Spotify potwierdził dzisiaj na łamach Wall Street Journal, że już w tym tygodniu zaczyna streamować wideo. Nowość pojawi się najpierw dla użytkowników z systemem Android, tydzień później aktualizację otrzymają fani iOS. Niestety nie jest to oferta dla wszystkich…

 

Wideo od Spotify pojawi się najpierw w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Niemczech oraz Szwecji. Zawartość obejmie ESPN, Comedy Central, BBC, Vice Media, ABC, TBS, Fusion oraz Maker Studios. Trochę szkoda, że oferta jest mocno ograniczona regionalnie. Być może sukcesywnie usługa ta będzie rozszerzana. Z drugiej strony, patrząc poprzez pryzmat oferowanej tematyki, czy w Polsce miałoby to wzięcie?

 

Plany Spotify są jasne. Nie ma zamiaru konkurować ani z YouTube, ani z Netfilxem. Wideo nie zastąpi muzycznych treści i cała swą energię serwis będzie pompować w streamowanie i dostarczanie najnowszych utworów w jak najlepszej jakości. Co jednak warto zauważyć, wideo będzie zupełnie wolne od reklam. To dobry ruch, nie zniechęci przez zrobienie złego wrażenia.

 

źródło: Android Beat

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Lewicki

Pasjonat dobrej kuchni i technologiczny geek. Mówi, że grywa w squasha, choć to raczej squash pogrywa z nim. Niegdyś zapalony fan ROMów i kerneli. Niezmiennie esteta.