Odinstaluj aplikacje od Facebooka, a Twój smartfon wyraźnie przyspieszy

Aplikacje

facebook dislike

 

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]

Facebook – ogromny portal społecznościowy, który rozrasta się na różne gałęzie rynku wykupując kolejne firmy, ale za nic w świecie nie jest w stanie stworzyć w pełni poprawnie działającej mobilnej aplikacji. Szczególnie widać to na słabszych urządzeniach, ale równie te z najwyższej półki potrafią wyraźnie zwolnić.

 

Jeden z użytkowników Reddita postanowi zmierzyć ile połączenie Facebooka i Messengera zabiera mocy obliczeniowej jego smartfonu. Korzysta z LG G4, a więc mamy do czynienia z flagowym modelem firmy. Do testu został użyty program DiscoMark, w którego sposób działania nie będę się wgłębiał, gdyż liczą się rezultaty. Jak doskonale wiemy, zarówno aplikacja Facebooka jak i sam Messenger cały czas działają w tle, a to oznacza, że zabierają moc obliczeniową, której brak sprawia, iż akumulator szybciej traci swoją energię, a całe urządzenie działa wolniej. Wyniki uzyskane przez powyższy program wyglądają następująco:

 

facebook messenger wydajnosc lg g4 discomark

 

Zyskujemy 15% szybkości po odinstalowaniu Facebooka oraz Messengera. To ogromna różnica, szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę słabsze smartfony – w ich wypadków powyższy wynik może okazać się jeszcze bardziej wyraźny.

 

Alternatywy zapewne już znacie: Facebook Lite czy też przeglądarka internetowa. Jednak czy jesteście w stanie porzucić pełnowymiarowe programy?


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x