ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Samsung Galaxy S5 ponownie otrzymuje Androida Marshmallow… przez przypadek

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy
samsung galaxy s5 214124

Użytkownicy flagowych modeli Samsunga zaprezentowanych niemalże rok temu już mogą cieszyć się z Androida 6.0.1 Marshmallow. Teoretycznie, bo wciąż jest to testowa wersja niedostępna dla wszystkich oficjalnie. Jednak Koreańczykom zdarza się przez pomyłkę wysłać także to oprogramowanie do starszych modeli.

Tak też stało się z węgierskim Galaxy Note 4, który wyjątkowo mógł pochwalić się Marshmallow. Podobnie, niedługo później, trafiło się jednemu z użytkowników Galaxy S5. Dzisiaj ponownie dwuletni flagowiec Samsunga – tym razem z Francji – nieoficjalnie dostał się do testów najnowszego oprogramowania od Google. Dokładniej rzecz biorąc jest to odmiana G900F ze Snapdragonem 801 na pokładzie.

samsung galaxy s6 g900f android 6.0.1 marshmallow

Nie jest to oficjalne oprogramowanie, o czym świadczy wydanie zabezpieczeń datowane na 1 stycznia – nie zostało ono jeszcze oficjalnie zaprezentowane przez Google. Tym samym po raz kolejny mówimy o przypadkowym pojawieniu się Marshmallow na jednym z urządzeń Samsunga. Oczywiście ile w tym przypadku, ile marketingu, a ile zwykłych testów to ciężko ocenić, ale kilka teorii spiskowych już krąży po Sieci.

Mimo wszystko, my tu „gadu gadu”, a Samsung nie wydał jeszcze oficjalnie Marshmallow dla żadnego ze swoich smartfonów. Jak na lidera rynku to dosyć kiepska sytuacja, o czym nawet świadczy pozew rozzłoszczonych użytkowników.

źródło: SamMobile

Sprawdź najnowsze wpisy