ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

[WIT #31] Współpraca Microsofu i Apple układa się świetnie – przykład – iPad Pro

Autor: Adam Lulek Kategoria: Newsy
Apple Microsoft

 
Podczas jednej z ostatnich konferencji, Apple zaprezentowało iPada Pro. Poza pokazaniem designu, parametrów i filmów promujących urządzenie, mogliśmy obejrzeć aplikacje dedykowane dla urządzenia. Gdy na ekranie pojawiło się logo Microsoftu, sala parsknęła śmiechem. Niesłusznie, ponieważ firma przygotowała świetny Office dla tego tabletu.
 
Od przedwczoraj aplikacje pakietu dla iPada i iPada Pro są wspierane przez narzędzia, które uwzględniają różnego rodzaju grubości linii, kolory i inne przydatne opcje pisania. Ponadto dostępne są opcje PowerPointa, które wspomagają animacje slajdów i ich kompatybilność między Windowsem 10 i iOSem.
 
Dodatkowo każda aplikacja zawiera zakładkę, która wspiera korzystanie z rysika. Microsoft umożliwia też przejście z „wstukiwania” tekstu na klawiaturze na pisanie ręczne. Program rozpoznaje też narysowane kształty przykładowo kwadraty, okręgi czy trójkąty lub strzałki i transformuje je w gotowe kształty.
 
Trzeba przyznać, że współpraca obu firm na tym polu układa się świetnie, a pakiet dla iPadów przygotowany przez Microsoft jest naprawdę dobry.
 
źródło: the verge

Zapraszam na mój profil na Twitterze – KLIK
 
Sony Xperia Z5 Premium w bardzo niskiej cenie!

Sprawdź najnowsze wpisy