Google Apple

 
Google jest najpopularniejszą wyszukiwarką na świecie. Korzystacie z niej na komputerze, czy urządzeniach mobilnych, z którymi jest w pełni zintegrowana. Firma cały czas pracuje nad tym, aby stawała się ona coraz lepsza. Ostatnio np. wspomaga instalowanie aplikacji od razu po wyszukaniu. Jednak nie wszyscy chcą, aby była ona ustawiona jako domyślna na systemie…za darmo.
 
Okazuje się, że Google zapłaciło Apple aż $1 miliard w 2014 za to, że firma utrzyma funkcje wyszukiwania na iOS. Według umowy, spółka z Cupertino otrzymuje pewien % z przychodów generowanych przez Google na iPhone’ach. To ciąg dalszy wycieków dotyczących sprawy sądowej toczonej przeciwko Oracle, o której pisaliśmy TUTAJ.
 
Podobno chodzi o aż 34% przychodów generowanych przez wyszukiwarkę na urządzeniach z systemem iOS! Obydwie firmy chciały ukryć te dane, które zostały podane przez świadka w czasie procesu. Po raz kolejny podano, że informacje te są bardzo „wrażliwe” i ważne dla prowadzenia działalności przedsiębiorstw. Stwierdzono również, że są one poufne.
 
Wygląda na to, że obydwu spółkom mocno zależy na współpracy, tylko dlaczego Google musi płacić Apple aż tyle pieniędzy. W końcu wyszukiwarka firmy jest najpopularniejsza, a Apple zostałoby z Bingiem na pokładzie, co nie byłoby dobrym rozwiązaniem dla użytkowników iPhone’ów.
 
źródło: the verge
Zapraszam na mój profil na Twitterze – KLIK
 
Samsung Galaxy S6 w niższej cenie

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adam Lulek

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse, wykładowca, maniak GPW, gier strategicznych, smartfonów i nowych technologii. Sympatyk kolejnictwa i muzyki elektronicznej.