ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Snapdragon 830 zostanie wyprodukowany w 10 nm procesie technologicznym przez Samsunga?

Autor: Paweł Bilski Kategoria: Newsy
qualcomm mwc 2013

Firmy Qualcomm nikomu przedstawiać nie trzeba. Ich firmowe Snapdragony możemy znaleźć w najpopularniejszych na rynku urządzeniach. Nie oznacza to jednak, że pozycja Qualcomma na rynku jest niezagrożona. Po wpadce, jakim był procesor Snapdragon 810, firma na nowo musiała odnaleźć swoją tożsamość, a ma w tym pomóc Snapdragon 820, którego zobaczymy w nadchodzących flagowcach wielu firm. Mimo iż tego ostatniego jeszcze nie zobaczyliśmy w praktyce, to plotki już gdybają na temat Snapdragona 830.

Pierwsze plotki na temat Snapdragona 830 miały miejsce w grudniu zeszłego roku, i narobiły sporo szumu. Tamte informacje wskazywały, że najnowszy procesor Qualcomma będzie w stanie obsłużyć do 8 GB RAM. Dzisiejsze przecieki w zasadzie to potwierdzają, i jednocześnie serwują nam kolejne szczegóły. Z portalu Weibo płyną informacje, że Snapdragon 830 będzie produkowany w 10 nm procesie technologicznym przez firmę Samsung. Ma to zapewnić mniejsze zużycie energii i jednocześnie ogólną poprawę wydajności. Dla porównania, Exynos 7420 od Samsunga, Snapdragon 820 oraz nadchodzący Exynos 8890 używają procesu technologicznego 14 nm.

Jeśli chodzi o ten segment rynku, to trzeba przyznać, że robi się coraz ciekawiej. Oprócz Snapdragona 820 oraz Exynosa 8890, mamy przecież Helio X20 od MediaTeka oraz Kirina 950 od Huawei. Nic nam nie pozostaje, jak śledzić tę rywalizację.

Źródło: androidheadlines

Więcej nowinek ze świata mobilnego znajdziecie na moim Twitterze, zapraszam.

Sprawdź najnowsze wpisy