ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Google na szczycie Mont Blanc! Wspinaczkę zobaczysz w usłudze Street View

Autor: Paweł Bilski Kategoria: Newsy
google miont blanc

Chyba cały świat już wie, że dla giganta z Mountain View ograniczeń nie ma. Budżet się zgadza, technologia jest.. więc na co czekać? Wszycy zapewne korzystaliście z Google Street View, które służy przede wszystkim do „zwiedzania” ulic z perspektywy pierwszej osoby. Co powiecie jednak na wykorzystanie tej technologii podczas wspinania się na najwyższy szczyt Alp i Europy?

Google zabrało swoje kamery, które na co dzień służą usłudze Street View, i postanowiło wspiąć się na Dach Europy. Projekt bardzo wymagający, więc Google nie działało oczywiście samo. Do zrealizowania całego przedsięwzięcia Kanadyjczycy wykorzystali zawodowych narciarzy, fotografów oraz doświadczonych wspinaczy górskich. Jak to wyszło w praktyce? Zerknijcie poniżej:

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=I6UGj9aWCnU[/youtube]

Projekt okazał się sporym sukcesem, i posłużyć ma na przyszłość nie tylko zapaleńcom. Według autorów, dzieki 360 stopniowemu zapisowi, będziemy mogli zobaczyć jak zmienia sie Mont Blanc. Całość przyda się także przyszłym zdobywcom, ponieważ możemy obserwować całą wyprawę z poziomu samego wspinacza. Trzeba przyznać, pomysł był świetny. Co będzie następne?

Źródło: techcrunch

Sprawdź najnowsze wpisy