Xiaomi mi5

Oczekiwanie na oficjalne ujawnienie światu nowego flagowca Xiaomi Mi 5 rośnie z dnia na dzień. Do tej pory mieliśmy okazję poznać jego specyfikację techniczną oraz zobaczyć świetnie prezentujące się rendery. Dziś jednak mamy coś lepszego – prawdziwe zdjęcie urządzenia! Jest jeszcze bardziej urzekający.

 

Xiaomi Mi 5 zostanie pokazany już w przyszłym miesiącu, 22 lutego. Wiemy, że jest on napędzany najnowszym dzieckiem Qualcommu, czyli Snapdragonem 820. Wspierany prawdopodobnie przez 3 GB RAM (choć możliwe, że pojawi się też mocniejsza wersja z 4 GB RAM). Kwestia rozdzielczości 5,2 calowego ekranu również nie jest jednoznaczna – podstawowa wersja pokaże nam obraz w 1080p, droższa zaś może się pokusić o QHD. Należy jednak podkreślić, że bateria 3600 mAh nie robi specjalnego wrażenia.

 

Co możemy zobaczyć na fotografii? Xiaomi Mi 5 w białej wersji kolorystycznej, z fizycznym przyciskiem HOME (prawdopodobnie z wbudowanym skanerem linii papilarnych) oraz ekran z zaokrąglonymi krawędziami. Smartfon wygląda niezwykle smukło i śmiem twierdzić, że sprawia jeszcze lepsze wrażenie niż na renderach. Urządzenie jest również cienkie oraz cechuje się metalową ramką. Jedyne do czego mógłbym się przyczepić to szerokość ramek bocznych, choć z drugiej strony może to być wina perspektywy.

 

xiaomi-mi-5-leak

 

Przewidywane ceny Xiaomi Mi 5 odznaczają się niestety dużą rozbieżnością. Mówi się, że wersja 3 GB RAM FHD to koszt rzędu 380 dolarów, zaś model 4 GB QHD już 455 dolarów. Niestety chodzą też słuchy o, uwaga, 530 dolarach! Mimo iż za Xiaomi Mi 5 warto dać duże pieniądze, to jednak ta kwota nie uatrakcyjnia oferty zakupu.

 

źródło: Phone Arena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Lewicki

Pasjonat dobrej kuchni i technologiczny geek. Mówi, że grywa w squasha, choć to raczej squash pogrywa z nim. Niegdyś zapalony fan ROMów i kerneli. Niezmiennie esteta.