ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Kto powiedział, że nie można? Galaxy Nexus z Lollipopem, a Sony Xperia Z z Marshmallow

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy
galaxy nexus samsung sony xperia z

Czym byłby Android bez modyfikacji? Zdecydowanie bardziej smutnym i oczywiście zamkniętym systemem, który niekoniecznie mógłby zdobyć taką popularność jaką ma teraz. Tym samym dzisiaj zapewne nikogo nie dziwi fakt, że pierwsze smartfony z Robocikiem wciąż mogą uruchomić najnowsze wydania mobilnego systemu od Google.

Jednak teraz nie będziemy mówić o HTC Dream czy też nawet HD2, a o nieco nowszych propozycjach, które przez producentów zostały zapomniane. Na pierwszy ogień idzie zapomniany już nieco przez społeczeństwo Galaxy Nexus, a więc poprzednik świetnego Nexusa 4. CyanogenMod nie mógł sobie odpuścić okazji i wydał właśnie Androida 5.1.1 Lollipop na ten model. Oczywiście nie jest to stabilne wydanie, gdyż takie od tych samych wydawców bazuje na KitKatcie. Przypomnę tylko, że Galaxy Nexus pochodzi z 2011 roku i jego oficjalne wsparcie zakończyło się na Androidzie 4.3 Jelly Bean. Drugim smartfonem, który niedawno zostało zaktualizowany przez CyanogenMod jest Sony Xperia Z, która w tym roku definitywnie pożegnała się ze wsparciem producenta. To jednak nie stanowiło przeszkody dla programistów, którzy wydali Androida 6.0.1 Marshmallow na ten model. W tym wypadku mówimy o wersji „Alpha1”, której największym problemem jest niedziałający aparat.

Niemniej jednak takie ciekawostki pokazują, że dzisiaj śmiało można kupić 3-letnie urządzenie z górnej półki i nie martwić się, że oprogramowanie może się znudzić po kilku dniach.

Sprawdź najnowsze wpisy