huawei kirin 950 nsadksadj

 

Snadpragon 820, Exynos 8890, Kirin 950, MeddiaTek Helio X20 i wiele, wiele więcej niewiadomych. Tak nas przywitał ten rok, ale na szczęście w ciągu kilku tygodni wszystko powinno być już jasne. Tylko o co chodzi? O ustalenie hierarchii, czyli który mobilny układ w tym roku będzie rządził.

 

Póki co, mogłoby się tak wydawać, liczy się tylko Qualcomm i Samsung z naciskiem na tego drugiego. Jednak nie zapominajmy o Chińczykach, którzy zajmując trzeci lokatę na mobilnym rynku, mają aspirację, żeby zdobyć również pozycję lidera jako producent najlepszego układu dla smartfonów i tabletów. Tak oto pierwszy urządzenie z Kirin 950 już znamy i jest nim Mate 8, obecnie najwydajniejsze mobilne urządzenie z Androidem, ale w doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że pełną moc obliczeniową ten procesor pokaże dopiero w flagowej serii, a więc P9. Najprawdopodobniej właśnie wynik tego smartfonu pojawił się w GeekBench i tak oto w przypadku testu wielu rdzeni uzyska 7313 punktów, co jest obecnie rekordem tego programu.

 

Jednak wciąż mówimy o urządzeniach, których oficjalnie nie ma i testach, które nie można potwierdzić w rzeczywistości. W takim razie, według Was, kto w  tym roku zdobędzie miano najlepszego producenta mobilnego układu?

 

 

źródło: Phone Arena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.