ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Xiaomi i inne nowe smartfony z tego tygodnia

Autor: Adrian Smorąg Kategoria: Newsy

eulefone future bezramkowy smartfon

W kończącym się właśnie kolejnym tygodniu stycznia odbyło się nie tylko pierwsze ważne wydarzenie związane z Androidem – targi CES w Las Vegas, ale także premiery kilku smartfonów od różnych producentów – między innymi od Samsunga, Xiaomi, ale także kilku innych urządzeń. Zaprezentowane w tym tygodniu smartfony mają ekrany od 4,5″ do 5,5″, większość będzie oferowana w cenach, dzięki którym będą mogli je nabyć także mniej zamożni klienci (lub osoby, które niekoniecznie chcą zapłacić 3000 złotych za telefon)

1. Wyceniony na 100$ smartfon Xiomi Redmi 3  z pewnością będzie hitem sprzedaży ns całym świecie, co będzie wynikało też z doskonałej specyfikacji: metalowa obudowa, 5″ ekran, ośmio-rdzeniowy układ oraz pojemna bateria (4,100mAh) Kilka dni później na wybranych rynkach pokazano 5,5″ wariant ma posiadać Snapdragon 650 i kamerę 16MPx.

gsmarena_001

2  Samsung Galaxy J1 (2016) – Samsung kontynuuje zalewanie rynku podobnymi modelami w krótkim odstępie czasu. Smartfon posiada ekran 4,5″ wykonany w technologii Super AMOLED, 8-rdzeniowy układ i 5MP kamerę. Planowana cena to około 135 $

gsmarena_003

3. Lenovo Lemon 3 – konkurent Xiomi Redmi 3 również posiada 5″ ekran z dużą rozdzielczością (1080p). Również Lenovo planuje sprzedawać swój smartfon za 100$. Model ten posiada 13MPx kamerę i układ Snapdragon 616.

gsmarena_004

4. Ostatnia z premier to Asus Live. Model wyposażono w 5″ ekran 720p, 8MPx kamerę slot na dwie karty SIM oraz… tuner telewizji cyfrowej. Niestety ten model obecnie dostępny będzie wyłącznie w Brazylii, nie mniej można się spodziewać w przyszłości premiery na innych rynkach.

gsmarena_005

Jak widzimy powyżej ubiegły tydzień obfitował w premiery nowych urządzeń. Wspomnieć też należy o oficjalnej premierze nowego wariantu koloru obudowy serii Xperia Z5 firmy Sony. Zapewne nikt nie będzie zaskoczony tym, że moim zdaniem najciekawasza premiera ubiegłego tygodnia to propozycja od Xiaomi. Oby tylko firma weszła w przyszłości do Polski, co ułatwiło by zakup tych świetnych urządzeń w dobrych cenACH. Który ze smartfonów najbardziej się Wam spodobał?

Źródło:Phonearena.com

Sprawdź najnowsze wpisy