W sklepie Play pojawiają się kody promocyjne – nie będzie trzeba płacić za pobieranie danych

mm Łukasz Pająk Aplikacje 2016-01-17

google-play-icon-closeup

Obecnie najłatwiejszym sposobem na zakupy w sklepie Play jest wykorzystanie kart upominkowych, które coraz łatwiej znaleźć w różnych kioskach. Oczywiście można również skorzystać z kart kredytowych czy też zapłacić obciążając swoje konto u operatora. Zdecydowanie brakuje w Polsce możliwości płatności poprzez serwis PayPal, ale Google postanowiło dodać kolejną formę „zapłaty” za treści ze sklepu Play.

Tytułowe kody promocyjne dopiero teraz zostały wprowadzone do Androida, a wielu deweloperów od bardzo dawana żaliło się na ich brak. Jednak Amerykanie dodali kilka zastrzeżeń. Przede wszystkim na kwartał dla danego wydawcy przydzielone jest 500 kodów promocyjnych. Dodatkowo ważność jednego kodu może wynosić maksymalnie rok. Tym samym deweloperzy mogą teraz w zamian za rozgrywkę oferować nagrody w postaci właśnie nowej formy płatności, którą możemy wykorzystać na wiele sposobów. Nie tylko płatne gry i aplikacje możemy wymienić za kod promocyjny, ale dodatkowo wszelkie książki, albumy muzyczne i wszystko to, co znajdziemy w sklepie Play. Co więcej, również za mikropłatności – bardzo popularne w grach – będzie można zapłacić otrzymanym kuponem.

Google coraz częściej rozwija sklep Play pod względem płatności. Stosunkowo niedawno zmieniono dopuszczalne widełki możliwych cen, ale ja mimo wszystko czekam najbardziej na rozszerzenie dostępności PayPala.

źródło: AndroidBeat • MudzineK

  Wprowadziliście mnie w błąd, myślałem, że będę mógł pobrać aplikacje bez zużycia danych.

  • Łukasz Pająk

   Nigdzie nikt o zużywaniu danych nie wspominał.

   • Pietr


    nie będzie trzeba płacić za pobieranie danych”

    • Łukasz Pająk

     Mowa o sklepie Play. Ze sklepu Play pobiera się dane także wystarczy po prostu dobrze kojarzyć różne fakty.

     • Pietr

      To przetłumaczę Ci tytuł artykułu na „chłopski rozum”.
      W GP dodają kody promocyjne – nie płacisz za pobieranie.
      To tak jakby brazzers ogłosił, że daje konto premium za free i wprowadzili np. konto VIP, które tak naprawdę jest kontem premium a premkę dawali tylko dla nabicia oglądalności tak jak wy to robicie. 😉

      Bardzo szanuję robotę tych „redaktorów”. Ale nie w końcu zatrudnią kogoś kto przeczyta artykuł i wymyśli jakiś sensowny tytuł.

     • Łukasz Pająk

      Bardziej mi się wydaje, że problem poprzednich komentujących dotyczy zrozumienia słowa dane jako pakiet internetowy. Twoje porównanie do Brazzers według mnie jest średnio trafione. Kody promocyjne implementuja deweloperzy.

     • akronim

      Serio, tytuł jest strasznie mylący. Rozumiem że gruby hajsy muszą wpływać na konto no ale bez przesady…

     • stark2991

      Kolega ma rację. „Pobieranie danych” jednoznaczne koajrzy się z transferem danych. Prawidłowo powinieneś napisać że chodzi o pobrane treści albo lepiej, za zakupy/ zamówienia

 • Schabowy

  Dokładnie, niech w końcu te tępe dzidy dodadzą obsługę PayPal bo ile można czekać. Rozumiem, że Polska to kraj trzeciego świata ale chyba dużo roboty z tym nie ma żeby wprowadzić tą płatność, ominęło mnie już sporo ciekawych promocji i wszystko muszę piracić bo nie ma jak tego kupić bez karty a jeśli chodzi o upominkowe to chyba z dupą na rozum się zamienili żeby na tak biedny rynek dać minimalna wartość 50 zł.

  • Grzegorz93

   Są darmowe, całkowicie wolne od opłat konta z kartą więc gdzie leży problem?

   • Myszu

    Jak zawsze w tym samym – spiracić łatwiej. Ja tam raz kupiłem kartę doładowującą za 150 zł w Relay i problem z głowy, do dziś mam spokojnie połowę z tego.

    • Grzegorz93

     Też kiedyś miałem pełno piratów aplikacji na telefonie ale od dłuższego czasu jak poluje na promocję i został wydłużony czas na sprawdzenie aplikacji to nie mam ani jednego pirata. 🙂

  • Przecież Google Wallet jest bardzo wygodny. Nie wiem w jaki sposób paypall ma poprawić obsługę Google Play…

   • Krzysztof Nowacki

    Tyle, że Google Wallet nie jest dostępny w Polsce.

    • Też tak słyszę co chwilę, a używam od chyba 3 lat. W Polsce, z polską kartą.

     • Krzysztof Nowacki

      To chyba masz telefon z dystrybucji na inny kraj lub wgrane oprogramowanie dla innego regionu.

     • otacon1k

      Google wallet działa w Polsce jak najbardziej ,ale jest ograniczony. Możemy tylko edytować przypisane do konta Google karty kredytowe , obejrzeć historię transakcji, trwające subskrypcje i zmienić adres zamieszkania (potrzebne jeżeli chcemy zmienić walutę w jakiej kupujemy aplikacje w Google store)

   • Schabowy

    Nie jest wygodny, trzeba podpinać swoją kartę bankową do tego nie wszystkie je akceptuje, PayPala można doładowć zwykłym przelewem i dowolna kwotą a potem wydać w większość sklepów internetowych lub przelać je z powrotem na swoje konto.

  • stark2991

   Te 50 Ci nie zginie przecież… Nawet lepiej, doładujesz raz i spokój na rok nie?