Microsoft-Word-Flow

 

Sytuacja Microsoftu na rynku urządzeń mobilnych jak jest wszyscy dobrze wiemy – od wielu lat najlepiej nie jest, a szanse na zmianę tej sytuacja są raczej nikłe. Po kilku latach bezskutecznych prób walki o klienta z Gooogle i Apple wydaje się, że firma znalazła dla siebie interesującą drogę – skoro nie mogą pokonać konkurencji w walce bezpośredniej to dlaczego nie korzystać do tego urządzeń z konkurencyjnymi systemami. Od wielu miesięcy obserwujemy wysyp kolejnych mobilnych aplikacji od Microsoftu dla systemów Android i iOS – wszystkie dostępne są bezpośrednio w właściwych sklepach – Google Play i App Store.

Z najnowszych informacji, jakie pojawiły się w sieci wynika, że firma planuje opublikowanie kolejnej aplikacji ze swojego ekosystemu dla urządzeń z innymi systemami – tym razem ma to być Word Flow czyli jedna z lepszych klawiatur spotykanych w urządzeniach mobilnych. Jak dotąd jest ono jednak dostępne wyłącznie na systemie Windows dla urządzeń mobilnych.

Do sieci wyciekła wiadomość email skierowana do aktywnych członków programu testowego Windows Insider, z której to właśnie wynika, że firma pracuje nad przeniesieniem swojej klawiatury na systemy konkurencji. Zwolennicy Androida będą musieli się jednak uzbroić w cierpliwość bowiem Word Flow dla innych platform w pierwszej kolejności pojawi się na systemie iOS, a potem między innymi na Androidzie.

 

 

Źródło: phonearena.com 

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adrian Smorąg