ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

[WIT #29] Microsoft chce zmusić do przesiadki na Windows 10? Windows 8 traci wsparcie…

Autor: Adam Lulek Kategoria: Newsy
Windows 10

 
W zeszłym tygodniu w WITku pisałem na temat braku wsparcia dla Internet Explorera w wersji 8. Na tym jednak nie koniec złych informacji. Otóż okazuje się, że firma idzie dalej i kończy z „supportem” dla Windowsa 8, który zbierał niezbyt dobre opinie po niezłej siódemce.
 
Datą graniczną był, jak w przypadku IE 8, 12 stycznia. Po tym terminie nie zobaczymy już żadnych nowych aktualizacji dla tego systemu. Co w takim wypadku zrobić? Mamy do wyboru dwie opcje. Po pierwsze możemy dokonać update’u do wersji 8.1, która wciąż będzie otrzymywała wsparcie. Po drugie, czeka na nas Windows 10, jako darmowa aktualizacja. Microsoftowi z pewnością bardzo zależy, aby jak najwięcej komputerów przeszło ze starych systemów na nowe, stąd takie działania.
 
Warto przypomnieć, że Windows 10 zdobywa kolejnych użytkowników i posiada już spory udziału w rynku. Jest on dostępny od kilku miesięcy i według statystyk firmy liczba użytkowników wynosi nawet ponad 200 mln. Osobiście również zaliczam się do ich grona i nie żałuję, gdyż według mnie jest to najlepszy system na komputery od Microsoftu.
źródło: gsmarena
 
WIT – czyli Wieści Innej Treści – newsy dotyczące wszystkiego co NIE związane z Androidem. Nie zainteresowany? – nie czytaj, ale daj innym, to tylko 2 posty w tygodniu.
 
Zapraszam na mój profil na Twitterze – KLIK
 
Sony Xperia Z5 Compact na wyprzedaży!

Sprawdź najnowsze wpisy