[Film] Czy bezramkowe smartfony są użyteczne czy też to tylko ładnie wyglądają? Poznajcie Ulefone Future i ciekawą sztuczkę Sharpa

Łukasz Pająk Newsy 2016-01-14

ulefone future bezramkowy smartfon

Od lat konsumenci zwracają uwagę na ramki w smartfonach. Szczególnie Sony obrywa się za ich nadmierną ilość, ale w przypadku tej firmy trzeba też zwrócić uwagę na wodoodporność. Niemniej jednak producenci również zaczęli przykładać większą uwagę co do ilości zmarnowanego miejsca na frontowym panelu.

Jednak czy da się normalnie takie urządzenie trzymać w jednej dłoni? Jakby nie patrzeć dotykami krawędzi, a nasza skóra jest plastyczna toteż siłą rzeczy może dotknąć wyświetlacza. Zapewne wielu z Was zna modele Sharpa, który jest chyba najpopularniejszym producentem z bezramkowymi smartfonami. Jednak nie o nich dzisiaj mowa, przynajmniej nie teraz, a o Ulefone Future, który w bardziej widowiskowy sposób pokazuje użytkownikom, że nie ma zmarnowanego miejsca. Zobaczcie jak wygląda „Przyszłość” od Chińczyków:

YouTube Preview Image

Jak widać można korzystać z takiego urządzenia za pomocą jednej ręki, ale trzeba mieć na uwadze, żeby go nie „ściskać”. Utrudnia to oczywiście szybkie korzystanie ze smartfonu, ale coś za coś.

W takim razie gdzieś są granice, ale gdzie? Czyżby to LG odkryło najlepszy rozmiar ramek wokół wyświetlacza czy też znacie inne, lepsze przykłady?

sharp aquos crystal x

Na koniec ciekawostka od wspomnianego już Sharpa. Jak można w interesujący sposób wykorzystać bezramkowe smartfony? Zobaczcie sami (4:00):

YouTube Preview Image

 • Mlody

  Jestem za tym by ramki byly jak najciensze, ale zeby byly, w przeciwnym wypadku obsluga telefonu staje sie dosc uciazliwa

 • Marcin

  No niech mnie coś strzeli. Super… wydam łącznie z 5 tysięcy żeby se dwa smartfony położyć obok siebie. Przydatne jak 3D w tv. Kupujesz taki telewizor… odpalasz raz zobaczyć jakie to wrażenia… i do kupna następnego telewizora, zapominasz o tej funkcji.

 • teges

  W moim lg g2 ramki są dobrane idealnie. Nic nigdy przypadkowo nie nacisnąłem. Jedyną wadą jest to że takie urządzenie będzie słabiej znosić upadki bo szkło jest przy krawędzi.

 • Zeely

  Moim zdaniem lepiej jak trochę tej ramki jest. Przede wszystkim bezpieczniej dla ekranu przy ewentualnym uderzeniu, upadkach a nawet podczas zbyt silnych wstrząsów. Poza tym, jak mamy ramkę łatwiej nam się obsługuje urządzenie jedną ręką oraz możemy założyć etui nachodzace nieco na górę co również zwiększa ochronę.

  • Marcin

   Haha bo takie telefony są dla ludzi takich jak ja. Spadnie, ekran do wymiany… wymieniam cały telefon na najnowszego flagowca…

   Chciałbym :((((

 • Sebastian

  Jest piękny <3 nie widziałem już od dawna ładniejszego frontu 😉

 • Komhir

  W Meizu MX4 zdarza mi się dotknąć przypadkiem krawędzi ekranu jeśli chcę tapnąć coś bardziej odległego. Mniejsze ramki moim zdaniem nie mają sensu, bo jedynie utrudniły by korzystanie z telefonu. No chyba że mowa o ekranie do 5′ Co się stanie z takim telefonem przy upadku każdy wie.

 • stark2991

  „bezelles for perfect grip” :DDDD Co oni tam ćpią?

 • Adrian Warchoł

  Tak nie sciskac a później po ekranie jaj ktoś nas lekko szturchnie

  • Łukasz Pająk

   W tym cały problem.x