[Do pobrania] Launcher Google Now zaktualizowany i nareszcie pozwala się obracać, a ikony zostały ujednolicone

1 minuta czytania
Komentarze
google now aktualizacja v5.8

Wczorajsza aktualizacja Google Maps bardzo Was zainteresowała, co zresztą nie dziwi, gdy jest to jedna z najlepszych aplikacji od Amerykanów, a także w swojej kategorii. Dzisiaj również gigant z Mountain View ujawnił nowe wydanie swojego programu, tym razem jest to tradycyjny launcher Androida.

Wielu z Was zapewne nie interesuje propozycja Google, gdyż jest – lekko mówiąc – uboga, ale Amerykanie z wydania na wydanie starają się urozmaicić modyfikacje wyglądu pulpitu Androida. Oczywiście nie mogą oni przesadzić, gdyż docelowymi urządzeniami są także modele z dolnej półki (Android One). W takim razie co zmieniono w wydaniu oznaczonym numerem 5.8?

google now aktualizacja v5.8kjskjs

Przede wszystkim pulpit zaczął się obracać, podobnie jak lista aplikacji. Przez brak obsługi akcelerometru, a raczej jego wykorzystaniu, wielu użytkowników przesiadało się na inny launcher. Teraz wystarczy włączyć tę funkcję w ustawieniach.

google now aktualizacja v5.8kjaskjsa

Druga zmiana jest nieco mniej drastyczna, ale z pewnością pozytywnie wpływa na wygląd całości. Zapewne nie wszyscy zwrócili na to uwagę, ale ikony nie były znormalizowane pod względem rozmiaru, co powodowało sytuacje, które możecie ujrzeć na powyższej grafice.

Zainteresowani nowym Google Launcher mogą go pobrać już dzisiaj z APK Mirror:

Co jeszcze Google powinno według Was zmienić w swojej propozycji? Pamiętajcie, że musi ona dobrze działać nie tylko na Nexusach, ale również na wspomnianych wcześniej modelach z serii Android One.

źródło: Android Police

Motyw